Bal Brothers wracają do Włoch

Po wyścigach trzeciej rundy serii Rok Cup Poland w Bydgoszczy młodzi radomscy kartingowcy ruszyli do Włoch na kolejne zawody prestiżowego cyklu Rok Cup Italy.

Startujący w barwach zespołu Kratki.com bracia Antoni, Franciszek i Jan Bal w miniony weekend ze zmiennym szczęściem ścigali się w Bydgoszczy, gdzie pierwszy z nich dwukrotnie finiszował na ósmej pozycji w klasie Junior Rok GP, a całe zawody zakończył na solidnym, dziesiątym miejscu. Piętnasty był jego zespołowy kolega, Antoni Lenart, podczas gdy w klasie pokazowej z dobrej strony zaprezentował się najmłodszy w zespole Antoni Kalbarczyk.

Mniej szczęścia jeśli chodzi o rezultaty mieli bliźniacy, którzy przed weekendem świętowali swoje dziewiąte urodziny. Obaj pokazali w Bydgoszczy świetne tempo, czego potwierdzeniem był chociażby trzeci czas Jaśka w sobotniej, porannej rozgrzewce, ale ostatecznie nie byli w stanie przełożyć prędkości na wyniki w finałach klasy Mini Rok. W mocno obsadzonej stawce Jasiek zakończył zawody na dwudziestym miejscu, choć punktował w obu biegach finałowych. Dla czternastego po biegach kwalifikacyjnych Franka zawody zakończyły się już podczas pierwszego finału z powodu uderzenia przez jednego z rywali.

Cała trójka, razem z obsługiwanym przez radomską ekipę Motorsport Solutions zespołem Kratki.com, jest już w drodze do Włoch, gdzie w najbliższy weekend Bal Brothers wystartują w kolejnych zawodach serii Cup Rok Italy na torze Franciacorta.

Jakub Wysocki: „Wkroczyliśmy w bardzo intensywną część sezonu. W Bydgoszczy nie do końca udało nam się przełożyć świetne tempo chłopaków na odpowiednio wysokie pozycje na mecie, ale dla nas najważniejsze jest to, że z wyścigu na wyścig cały czas widzimy ich duże postępy i rozwój jako profesjonalnych zawodników. To bardzo motywujące dla całej ekipy. Niemal prosto z Bydgoszczy jedziemy do Włoch, gdzie Antek miesiąc temu zaliczył najlepsze zawody w swojej karierze, dlatego liczymy na udany weekend i zrobienie kolejnego kroku w kierunku czołówki”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze