Bal Brothers wracają do Włoch

Po wyścigach trzeciej rundy serii Rok Cup Poland w Bydgoszczy młodzi radomscy kartingowcy ruszyli do Włoch na kolejne zawody prestiżowego cyklu Rok Cup Italy.

Startujący w barwach zespołu Kratki.com bracia Antoni, Franciszek i Jan Bal w miniony weekend ze zmiennym szczęściem ścigali się w Bydgoszczy, gdzie pierwszy z nich dwukrotnie finiszował na ósmej pozycji w klasie Junior Rok GP, a całe zawody zakończył na solidnym, dziesiątym miejscu. Piętnasty był jego zespołowy kolega, Antoni Lenart, podczas gdy w klasie pokazowej z dobrej strony zaprezentował się najmłodszy w zespole Antoni Kalbarczyk.

Mniej szczęścia jeśli chodzi o rezultaty mieli bliźniacy, którzy przed weekendem świętowali swoje dziewiąte urodziny. Obaj pokazali w Bydgoszczy świetne tempo, czego potwierdzeniem był chociażby trzeci czas Jaśka w sobotniej, porannej rozgrzewce, ale ostatecznie nie byli w stanie przełożyć prędkości na wyniki w finałach klasy Mini Rok. W mocno obsadzonej stawce Jasiek zakończył zawody na dwudziestym miejscu, choć punktował w obu biegach finałowych. Dla czternastego po biegach kwalifikacyjnych Franka zawody zakończyły się już podczas pierwszego finału z powodu uderzenia przez jednego z rywali.

Cała trójka, razem z obsługiwanym przez radomską ekipę Motorsport Solutions zespołem Kratki.com, jest już w drodze do Włoch, gdzie w najbliższy weekend Bal Brothers wystartują w kolejnych zawodach serii Cup Rok Italy na torze Franciacorta.

Jakub Wysocki: „Wkroczyliśmy w bardzo intensywną część sezonu. W Bydgoszczy nie do końca udało nam się przełożyć świetne tempo chłopaków na odpowiednio wysokie pozycje na mecie, ale dla nas najważniejsze jest to, że z wyścigu na wyścig cały czas widzimy ich duże postępy i rozwój jako profesjonalnych zawodników. To bardzo motywujące dla całej ekipy. Niemal prosto z Bydgoszczy jedziemy do Włoch, gdzie Antek miesiąc temu zaliczył najlepsze zawody w swojej karierze, dlatego liczymy na udany weekend i zrobienie kolejnego kroku w kierunku czołówki”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league