Biliński ósmy w pierwszym wyścigu na Silverstone

Roman Biliński zajął ósme miejsce w sobotnim wyścigu brytyjskich mistrzostw GB3 na torze Silverstone. Zwyciężył Ayrton Simmons, przed Roberto Farią i Jonathanem Brownem.

Polakowi udało się awansować o 6 lokat względem pozycji startowej, dzięki czemu zdobył on 13 punktów do klasyfikacji kierowców. Nie udało mu się jednak utrzymać piątego miejsca w tabeli, ponieważ stracił miejsce na rzecz zwycięzcy wyścigu – Ayrtona Simmonsa.

Brytyjczyk już na pierwszym okrążeniu objął prowadzenie i nie oddał jej aż do linii mety. Zdobywca pole position, Oliver Bearmen, szybko zakończył rywalizację z powodu odpadnięciu koła z jego samochodu. Po wznowieniu rywalizacji, lidera wyścigu bardzo szybko zaczął doganiać Roberto Faria, który wystartował z odległej, 9. lokaty i prezentował bardzo dobre tempo, choć to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa w wyścigu. Lider kwalifikacji generalnej, Zak O' Sullivan, może mówić z kolei o sporym pechu, gdyż już trzeci raz w tym sezonie miał wypadek z Reece Ushijimą, co skończyło się ostatecznie 15. pozycją Brytyjczyka.

Biliński podczas tego weekendu wyścigowego znalazł się w trudnym położeniu, a zapowiadało się na coś zupełnie innego. Podczas piątkowych treningów wygrał pierwszą sesję, a w pozostałych utrzymywał się w czołowej trójce. Ponadto ustanowił najlepszy czas okrążenia ze wszystkich rozegranych sesji.

Niestety, podczas kwalifikacji poszło mu znacznie gorzej. Rozgrywane one były w trudnych warunkach pogodowych, przez co wielu kierowców miało problem z optymalnym ustawieniem swoich samochodów. W takiej sytuacji Polak uzyskał dopiero 14. czas ze stratą 2,958 sekundy do zwycięzcy, Olivera Bearmena. Z tego powodu czekać go będzie ciężka walka o dobre rezultaty w niedzielnych wyścigach.

W niedzielę odbędą się kolejne dwa wyścigi mistrzostw GB3, kolejno o 12:35 i 15:55 czasu polskiego. Biliński wystartuje do pierwszego z nich z 13. pola.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1