Olimp Racing z mistrzowskim tytułem

Marcin Jedliński wygrał kolejne wyścigi w ramach ESET V4 CUP oraz FIA CEZ i zdobył tytuł mistrza sprintu ESET V4 Cup w GT i GT3. W ścisłej czołówce znajdował się także drugi zawodnik zespołu Olimp Racing – Stanisław Jedliński.

Miniony weekend był pełen sukcesów dla zespołu Olimp Racing. Już przed startem Marcin Jedliński – zawodnik Olimp Racing miał przewagę ponad 20 punktów nad drugim w klasyfikacji generalnej Gregor Zsigo. Był to efekt pewnej formy na przestrzeni całego sezonu i mistrzowskiej dyspozycji na jego finiszu.

Dwa tygodnie temu, na torze Slovakia Ring, Marcin Jeliński wygrał obydwa rozgrywane sprinty. W wyścigu Endurance zajął wówczas trzecie miejsce (tuż za Stanisławem Jedlińskim). Dlatego przed startem 4 września w Brnie Marcin Jedliński potrzebował zaledwie ósmego miejsca w sprincie, aby wygrać klasyfikację generalną. Zawodnik jednak nie kalkulował i walczył do samego końca, wygrywając nie tylko sprint, ale także Endurance. Tym samym zdobył tytuł mistrza sprintu ESET V4 Cup w GT i GT3.

„Zawsze jadę po to, aby zwyciężyć, niezależnie od pozycji w klasyfikacji. Cieszę się, że tytuł mistrza sprintu ESET V4 Cup w GT i GT3 przypieczętowałem podwójnym zwycięstwem na torze w Czechach. To był pracowity, ale dobry weekend dla całego naszego zespołu. Co najważniejsze – pomimo śliskiej nawierzchni udało nam się uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń” – Marcin Jedliński, obecny mistrz sprintu ESET V4 Cup w GT i GT3.

Podczas zawodów minionego weekendu drugie miejsce sprincie i trzecie w wyścigu długim również zajął zawodnik Olimp Racing – Stanisław Jedliński. Szczególnie imponujący w jego wykonaniu był pierwszy sprint. Do samej mety konkurował z Gregorem Zsigo i Piotrem Wirą, ostatecznie pokonując obydwóch.

Wyścigi w prestiżowej GT Open

Oprócz startów w FIA CEZ oraz ESET V4 Cup Olimp Racing startuje także w serii GT Open. Podczas lipcowych wyścigów na węgierskim torze Hungaroring Marcin Jedliński jechał w parze z Karolem Baszem, a Stanisław Jedliński z Krystianem Korzeniowskim. Karol Basz to utytułowany zawodnik, ambasador Olimp Sport Nutrition i kartingowy mistrz świata. Krystian to natomiast trener w akademii Porshe i uczestnik Volkswagen Castrol Cup. Podczas wyścigu obydwa zespoły utrzymywały dobre tempo. Karol był o włos od wywalczenie pole position, a Krystian walczył na równi z bardziej doświadczonymi kierowcami, pomimo swojego pierwszego startu w samochodzie klasy GT3.

Kolejne wyścigi GT Open odbędą się 12 września na torze Red Bull Ring w Austrii oraz 24 października w Barcelonie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league