Filip Kaminiarz na podium w Formule 3

19-letni Filip Kaminiarz wywalczył swoje pierwsze podium w Formule 3, na trzeciej pozycji kończąc niedzielny, drugi wyścig przedostatniej rundy serii Euroformula Open na włoskim torze Autodromo Nazionale Monza. Debiutujący w tym roku w pełnym cyklu serii Euroformula Open, kierowca z Włoszakowic do Włoch udawał się mając na swoim koncie m.in. dwa czwarte miejsca wywalczone na innym znanym z Formuły 1 obiekcie, belgijskim Spa-Francorchamps.

Po starcie z dwunastej pozycji do pierwszego wyścigu weekendu, jedyny Polak w stawce minął linię mety na świetnym, piątym miejscu. Drugi wyścig odbył się w strugach ulewnego deszczu, ale mimo trudnych warunków 19-latek zachował zimną krew i wpadł na linię mety na trzeciej pozycji, sięgając po swoje pierwsze podium za kierownicą 250-konnego bolidu Formuły 3.

Wicemistrz bliskowschodniej Formuły Gulf, który przed awansem do Formuły 3 ścigał się w mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4, weekend na torze Monza zakończył dziewiątym miejscem w trzecim ostatnim, wyścigu weekendu, przerwanym przedwcześnie z powodu ekstremalnie trudnych warunków pogodowych.

Dzięki punktom wywalczonym we Włoszech kierowca ekipy Crypto Tower Racing awansował na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej serii Euroformula Open, której ostatnia runda odbędzie się za miesiąc na innym obiekcie znanym z Formuły 1, Circuit de Barcelona-Catalunya w Hiszpanii.

Filip Kaminiarz: „To był bardzo trudny, ale też satysfakcjonujący weekend. Razem z zespołem wykonaliśmy świetną pracę. Mój samochód prowadził się bardzo dobrze, a ja byłem w stanie przebić się podczas pierwszego wyścigu z dwunastej na piątą pozycję. W niedzielę warunki były już zupełnie inne, ale w porannym wyścigu bardzo dobrze czułem się na mokrym torze i wywalczyłem swoje pierwsze w karierze podium w Formule 3. Ostatni wyścig upłynął pod znakiem ekstremalnie intensywnych opadów deszczu. Wody było tak dużo, że koła bolidów traciły przyczepność na prostej startowej przy ponad 200 km/h, dlatego przerwanie wyścigu było jak najbardziej słuszną decyzją. Czuję spory niedosyt, bo jechałem po kolejne podium, ale obróciłem się tuż przed przerwaniem wyścigu i spadłem na dziewiąte miejsce. Najważniejsze jest jednak to, że potwierdziliśmy nasze tegoroczne postępy, a cały zespół jest zadowolony z mojej pracy. Dziękuję ekipie, moim najbliższym, a także polskim kibicom, którzy mocno mnie w ten weekend dopingowali”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league