Leszczynianie Wicemistrzami Polski

Leszczyński zespół wyścigowy BieRni Motorsport w składzie Tomasz Biernat i Mateusz Tabaka zakończył zmagania w Mistrzostwach Polski Endurance 2021 na 2. miejscu w klasie D-1400. Ostatni wyścig sezonu reprezentanci Automobilklubu Leszczyńskiego zakończyli na 5. miejscu po pechowym incydencie z Porsche na 10 minut do końca wyścigu – do tego czasu leszczynianie walczyli o 3. miejsce.

Tomek Biernat: „Nie spodziewałem się takiego zakończenia sezonu. Jeszcze w kwietniu nie myśleliśmy o startach w tym sezonie, a teraz jesteśmy Wicemistrzami Polski D-1400. Bardzo trudny sezon, w którym tylko w pierwszym deszczowym wyścigu wszystko zagrało tak jak należy, ale nie ma co narzekać rok, w którym celem była nauka za nami z doskonałym wynikiem. Mateusz zrobił ogromny progres, zebraliśmy dużo doświadczenia w kwestii strategii w trakcie wyścigu i mamy ogromne nadzieje na sezon 2022. Ostatnie 10 minut wyścigu był istnym horrorem, totalnie nie wiedziałem co się stało, że Mateusz aż tak zwolnił – po wyścigu okazało się, że kontakt z Porsche zablokował prawe tylne koło i przy ogromnej ilości szczęścia dojechaliśmy do linii mety. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu”.

Mateusz Tabaka: „Był to dość stresujący weekend, bo z jednej strony wiedzieliśmy, że po poprzednich, pełnych walki rundach tym razy trzeba przyjechać w punktach i tytuł II Wicemistrza jest w zasięgu ręki, a z drugiej chęć rywalizacji i poprawiania czasów byłą bardzo duża. Kontakt z Porsche na 10 minut do końca wyścigu spowodował blokowanie prawego tylnego koła przez co tempo bardzo spadło – dosłownie toczyłem się do mety, żeby przejechać przez szachownicę i dowieźć potrzebne punkty.

Ten debiutancki sezon był okupiony wieloma błędami wynikającymi z braku doświadczenia. Wyciągnęliśmy dużo nauki i dużo wniosków związanych z naszą jazdą oraz przygotowaniem samochodu. Tytuł niezmiernie nas cieszy i bardzo dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam uzyskać ten wynik. Wszystkim którzy wspierali nas w tym sezonie”.

Starty Leszczynian w sezonie 2021 wspierają: T&T ProEnergy, Tabaka Dynamic, Miasto Leszno, Tabaka Electric, West Street Auto Garage, Automoc Polska, CatCams Polska oraz K4M Style.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league