Kacper Sztuka powraca do rywalizacji w sezonie 2023

Kacper Sztuka ponownie weźmie udział w najbardziej prestiżowej serii Formuły 4 na świecie. Polak zrobił duży postęp w ubiegłym sezonie, a teraz zdobyte doświadczenie chce wykorzystać w walce o najwyższe pozycje w mistrzostwach włoskiej Formuły 4.

Cieszynianin powróci do dobrze znanego sobie zespołu US Racing, którego właścicielami są Gerhard Ungar oraz Ralf Schumacher – zwycięzca sześciu wyścigów Grand Prix Formuły 1. W trakcie zeszłorocznej współpracy Kacper wygrał dwa wyścig, startując w ich barwach i ostatecznie zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Polscy kibice za każdym razem z zaangażowaniem dopingowali młodego kierowcę podczas poprzednich sezonów włoskiej F4. Szczególnie mocno wyrażali swoje wsparcie w czasie międzynarodowych transmisji internetowych. W tym roku czeka na nich niespodzianka: wszystkie wyścigi Kacpra będą pokazywane na żywo przez Viaplay – oficjalnego nadawcę Formuły 1 w Polsce.

„Cieszę się, że w sezonie 2023 ponownie ustawię swój samochód na polach startowych Italian F4 Championship. Wystartuję z zespołem US Racing, z którym współpraca układała się znakomicie w poprzednim sezonie. Razem będziemy ciężko pracować i walczyć o to, aby w tym roku zaprezentować się z jeszcze lepszej strony. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mieli często okazję do świętowania w trakcie nadchodzących wyścigów, które będziecie mogli zobaczyć w Viaplay!” – powiedział Kacper Sztuka.

Sezon mistrzostw włoskiej Formuły 4 ruszy 21 kwietnia. Gospodarzem pierwszej rundy będzie tor Imola.

Kalendarz włoskiej F4 2023:

21-23 kwietnia – Imola
5-7 maja – Misano
26-28 maja – Spa-Francorchamps
23-25 czerwca – Monza
21-23 lipca – Paul Ricard
29 września - 1 października – Mugello
13-15 października – Vallelunga

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze