Tymek Kucharczyk rusza w nowy sezon 2023

Już w sobotę wielkanocną kierowcy GB3 Championship ustawią swoje samochody na polach startowych, aby rozpocząć sezon 2023. Debiutujący Tymek Kucharczyk po udanych testach z optymizmem podchodzi do pierwszej rundy na Oulton Park.

Licznik odliczający do pierwszej rundy sezonu GB3 Championship zbliża się do godziny zero. Po udanych testach przedsezonowych Tymek Kucharczyk nie może się doczekać pierwszej rundy rozgrywanej na torze Oulton Park, która odbędzie się już w nadchodzący weekend. Startując w barwach zespołu Douglas Motorsport główny cel to utrzymanie wysokiego tempa, które pozwoli mu zdobyć cenne punkty na początek sezonu.

Reprezentant ORLEN Team pokazał swoją determinację i dobre wyniki w zeszłym roku, gdy startował w hiszpańskiej Formule 4. Ostatecznie zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Zebrane wtedy cenne doświadczenie oraz ponad 10 lat kariery kartingowej na międzynarodowej scenie to atuty nastolatka z Łodygowic przed startem nowego etapu w jego wyścigowej karierze.

„Testy przedsezonowe były bardzo udane, co daje mi dużo pewności siebie przed moim debiutem. Oulton Park to wyjątkowy obiekt, na którym pierwszy jeździłem bolidem brytyjskiej F3. Stawia on przed kierowcami spore wyzwania, a nitka toru nie wybacza najmniejszych błędów.  Jestem pewien, że dzięki wsparciu mojego zespołu Douglas Motorsport, będziemy mogli walczyć o dobre wyniki. Chciałbym serdecznie podziękować naszym sponsorom i partnerom: PKN ORLEN, ORLEN Team, Kistenberg, KSSE oraz iteo. Mam nadzieję, że to będzie udana, wyścigowa Wielkanoc”. - zapowiedział Tymek Kucharczyk przed pierwszą rundą sezonu.

Oulton Park to tor o długości 4,307 km, położony w hrabstwie Cheshire w Anglii. Obiekt jest pełen szybkich zakrętów i pagórkowatego terenu, co sprawia, że kierowcy muszą wykazać się zarówno brawurą, jak i precyzją, aby osiągnąć najlepsze czasy okrążeń. Historia toru sięga aż 1953 roku, odkąd gości najważniejsze serie wyścigowe na wyspach brytyjskich.

GB3 Championship

Mistrzostwa GB3 to jedna z najważniejszych serii samochodów jednomiejscowych w Europie, rozgrywana na najsłynniejszych torach Wielkiej Brytanii i innych krajach Starego Kontynentu. Sezon 2023 będzie składać się z 8 rund, w czasie których zostanie rozegranych 24 wyścigów.

Douglas Motorsport

Douglas Motorsport rozpoczął rywalizację w GB3 w 2013 roku i od tamtej pory nieprzerwanie znajduje się w czołówce. Walcząc wielokrotnie o tytuł mistrzowski, zespół wygrał ponad 20 wyścigów i zdobył 80 pozycji na podium w historii swoich startów.

Transmisja z wyścigów

Wyścigi sezonu GB3 Championship będą transmitowane na żywo na kanale YouTube operatora serii MSV: https://www.youtube.com/@msvcircuits

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze