Bartosz Groszek debiutuje w Lamborghini Super Trofeo

Bartosz Groszek, który w sezonie 2022 zdobył tytuł mistrza serii TCR Eastern Europe, podejmuje wyzwanie w nowym środowisku i przygotowuje się do walki o kolejny tytuł. Debiut w serii wyścigowej Lamborghini Super Trofeo to kolejne wyzwanie i krok naprzód w karierze wyścigowej Bartosza. Zasiądzie za kierownicą Lamborghini Huracána ST, wielokrotnie utytułowanego polskiego zespołu GT3 Poland.

Sezon rozpocznie się wyścigiem na torze znanym wszystkim fanom Formuły 1 – Paul Ricard 2-4 czerwca, po czym zawodnicy odwiedzą Spa-Francorchamps, Nürburgring, Walencje, a zakończenie europejskiej serii zakończy się finałem na torze Vallelunga we Włoszech 18-19 listopada. Na ogłoszenie czeka termin szóstej rundy w kalendarzu po odwołaniu rundy na torze Imola ze względu na przebudowę garaży. Kierowca z Rzeszowa jest już po testach przedsezonowych w Lamborghini Super Trofeo, które odbywały się na torze Paul Ricard we Francji.

Dla Bartosza Groszka start w Lamborghini Super Trofeo to olbrzymie wyzwanie i szansa na rozwój swojej kariery w świecie motorsportu. Jego talent i doświadczenie sprawiają, że jest on jednym z najbardziej obiecujących kierowców w serii.

„Nadchodzący sezon w serii Lamborghini Super Trofeo Europe będzie sporym wyzwaniem” – powiedział Groszek. „Przesiadka do dużo mocniejszego samochodu tylko napędowego nie była łatwa, lecz już po testach na francuskim Paul Ricard mogę stwierdzić, że to będzie szybki sezon. Kilkadziesiąt przejechanych kółek pozwoliło mi lepiej zrozumieć działanie samochodu i porównać się do innych kierowców. Celem na ten sezon będzie zdecydowanie walka o top5 w klasie. Przy tak dużej ilości samochodów na polach startowych nie będzie to łatwym zadaniem”.

W sezonie 2023 Bartosz Groszek w kokpicie będzie współpracować z wielokrotnym mistrzem Polski w wyścigach samochodowych Mariuszem Miękosiem. Ich współpraca zapowiada się ekscytująco, a zespół liczy na połączenie ich umiejętności i doświadczenia w wyścigach samochodowych.

Seria Lamborghini Super Trofeo założona w 2009 roku jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych jednomarkowych serii wyścigowych na świecie. Kierowcy ścigają się w samochodach Lamborghini Huracán ST EVO2 – najnowszym modelu opracowanym przez oddział Squadra Corse. Pojazd o karbonowo-aluminiowej konstrukcji waży 1270 kg i dysponuje wolnossącym silnikiem V10 o mocy 620 koni mechanicznych, który napędza tylne koła. Wyścigi Lamborghini Super Trofeo Europe transmitowane są w internecie na oficjalnych kanałach Lamborghini.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze