Gosia Rdest po raz kolejny w TOP 10 Audi Sport TT Cup

W miniony weekend na niemieckim torze Hockenheim rozegrano dwa ostatnie wyścigi Audi Sport TT Cup. Gosia Rdest - jedyna Polka startująca w międzynarodowych seriach wyścigowych ukończyła je na 15. i 9. miejscu, a w klasyfikacji sezonu uplasowała się na 12. pozycji. Gosia jest też najszybszą kobietą w stawce kierowców Audi TT.

Wyścigowy weekend w Audi TT to dla kierowców w sumie 140 minut jazdy po torze, na które składają się: wolne treningi, 30-minutowe kwalifikacje i dwa dwudziestominutowe wyścigi. W miniony weekend na Hockenheim Gosia Rdest do wyścigów ruszała z 13. i 16. pola startowego. Walka na torze o ostatnie punkty w sezonie była bardzo zacięta. W emocjonującym sobotnim wyścigu stawka kierowów kilukrotnie ulegała przetasowaniu. Po starcie z P13 Gosia przebiła się na ósmą pozycję, jednak nie udało się jej utrzymać do mety. Po małym, aczkolwiek kosztownym błędzie finiszowała na 15. miejscu w generalce i 12 wśród stałych kierowców Audii. Stawka guest driver’ów była  tym razem niezwykle mocna, w pucharowych TT-kach gościnnie wystąpili mocni zawodnicy znani m.in. z teamu Audi z Le Mans, w tym René Rast i Marco Bonanomi. W niedzielę Gosia wykazała się dużą walecznością i po starcie z 16. pola finiszowała jako 9. zawodnik.

Gosia Rdest: „Finałowa runda na Hockenheim przyniosła mi sporo satysfakcji - jestem zadowolona z mojego tempa, z walki na torze. Wynik pierwszego wyścigu pozostawił spory niedosyt, ukończyłam go na 15. miejscu, a w stawce stałych kierowców Audi TT byłam 12. W pewnym momencie jechałam na ósmej pozycji, niestety po zbyt optymistycznym ataku spadałam na 13. miejsce, następnie chciałam odrobić straty i przestrzeliłam hamowanie. W niedzielę startując z odległej pozycji przebiłam się o siedem oczek ostatecznie kończąc wyścig na dziewiątym miejscu. Porównując miniony weekend do mojego majowego występu na Hockenheim widzę ogromny progres, który pokazały już treningi i czasówka - poprawiłam się o ponad 2,5 sekundy. To duży progres, coraz lepiej czuję też auto. Dzięki Audi Sport TT Cup poznałam też nowe tory i sprawdziłam się w mocniejszym samochodzie. To był bardzo intensywny i rozwojowy rok. Bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym mój sezon w Audi Sport TT Cup był możliwy, w szczególności firmom: EMKA S.A., Scania Polska, Rally Planet i marce EPOS. Nie mogę też po raz kolejny nie podziękować rodzinie i przyjaciołom za ogromne wsparcie. To był bardzo intensywny, ale też udany sezon”.

W pierwszym sezonie Audi Sport TT Cup rywalizowało 19 zawodników z 14 krajów. Średnia wieku kierowców to 22,5 lat. Walka o punkty była niezwykle zacięta, aż 7 zawodników w trakcie sezonu stało na najwyższym stopniu podium. Rywalizację wygrał Polak, Jak Kisiel, który aż 9 razy w tym sezonie kończył wyścig na pudle.

W sezonie 2015 Gosia Rdest spędziła aż 14 weekendów na torach wyścigowych. Rok rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu rozegranego w styczniu w Dubaju. W marcu wzięła udział w długodystansowym wyścigu na włoskim torze Mugello. Rywalizowała też w pełnym cyklu Volkswagen Golf Cup, który ukończyła na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Audi Sport TT Cup to kolejne 6 rund rozgrywanych na niemieckich i austriackich torach wyścigowych. Rywalizacje w bardzo mocnej stawce kierowców ukończyła na 12. miejscu. Gosia Rdest wzięła też w tym roku udział w rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanej na Torze Poznań w której wystąpiła w Seacie Leonie w specyfikacji Eurocup.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league