Hyundai wycofuje Mikkelsena z Rajdu Korsyki

Zespół Hyundai podjął decyzję o wycofaniu Andreasa Mikkelsena z Rajdu Korsyki, tłumacząc to chęcią wystawienia najlepszych kierowców na asfaltową rundę.

Koreańska ekipa podczas rywalizacji na francuskich trasach skorzysta z usług swojego głównego kierowcy Thierry’ego Neuville’a, jak również Sébastiena Loeba oraz Daniego Sordo. Początkowo Mikkelsen mimo dosyć rozczarowującego sezonu 2018 otrzymał gwarancję startów we wszystkich tegorocznych rundach, jednak we wtorek Hyundai poinformował jednak o zmianie tych planów, wystawiając na Rajd Korsyki Neuville’a, Sordo oraz Loeba, aby w ten sposób zwiększyć szanse zespołu na zdobycie dobrego wyniku.

„Decyzja o zmianie składu kierowców ma na celu pomóc ekipie na konsekwentną walkę w każdym rajdzie z wieloma szansami na walkę o podium” – czytamy w oświadczeniu Hyundaia.

Na zespół wywierana jest duża presja ze strony szefostwa Hyundaia, aby w tym sezonie zapewnić producentowi tytuł mistrzowski, zwłaszcza po niepowodzeniach z dwóch ostatnich lat, kiedy ekipa była w stanie prowadzić w klasyfikacji, jednak nieudane drugie połowy sezonu zaprzepaściły szanse na ostateczny triumf.

Przed rozpoczęciem tego sezonu na stanowisku szefa zespołu Michela Nandana zamienił Andrea Adamo, co miało być częściowo podyktowane naciskiem ze strony samych kierowców.

Decyzja o wycofaniu Mikkelsena z Korsyki stawia również znaki zapytania nad jego występami w asfaltowym Rajdzie Niemiec oraz Rajdzie Katalonii, który rozgrywany jest na mieszanej nawierzchni.

Po dwóch tegorocznych rundach Hyundai znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji producentów, tracąc punkt do prowadzącej Toyoty.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league