Greensmith zastąpi Evansa w Rajdzie Niemiec

M-Sport potwierdził, że Gus Greensmith pojedzie w miejsce wciąż kontuzjowanego Elfyna Evansa, który dochodzi do siebie po urazie pleców odniesionego w Rajdzie Estonii.

Evans pojawił się na starcie Rajdu Estonii, w którym pojawił się także faworyt publiczności Ott Tänak. Brytyjczyk na jednej z hop podczas lądowania doznał kontuzji kręgosłupa – uraz okazał się być na tyle poważny, że start w minionym Rajdzie Finlandii okazał się być niemożliwy. Teraz zespół potwierdził, że Brytyjczyk nie weźmie udziału również w Rajdzie Niemiec z powodu dalszej rehabilitacji.

M-Sport podczas rundy w Finlandii w zastępstwie Evansa wystawił Greensmitha, który w pewnym momencie zajmował dziewiąte miejsce, jednak podczas niedzielnego poranka na odcinku Ruuhimäki wypadł z trasy i uderzył w drzewo w wyniku niezrozumienia notatek. Mimo tego zespół powierzył mu kolejny start, tym razem w asfaltowej rundzie w Niemczech.

„Jak wszyscy inni, miałem nadzieję, że Elfyn wróci na tę rundę. Naprawdę bardzo mi przykro z tego powodu, ale ważne jest, żeby w pełni wyzdrowiał. Nie mogę zaprzeczyć, że asfalt jest moim preferowanym rodzajem nawierzchni i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co będę w stanie zrobić za kierownicą Forda Fiesty w Niemczech” – powiedział Greensmith.

„Jest to rudna, w której mam duże doświadczenie, a Elfyn już udowodnił, jak konkurencyjny może być samochód na tej nawierzchni. Oprócz tego wygrałem również swój ostatni rajd na asfalcie i myślę, że będę znacznie bliżej czołówki”.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league