Rajd Portugalii został odwołany

WRC poinformowało o odwołaniu Rajdu Portugalii, które było zaplanowane na 21-24 maja. Powodem są ograniczenia nałożone z powodu trwającej pandemii koronawirusa, jak również konieczność zadbania o zdrowie uczestników.

Rajd Portugalii to pierwsza tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Świata, która została oficjalnie odwołana. WRC udało się w tym roku rozegrać trzy rajdy: Monte Carlo, gdzie wygrał Thierry Neuville, Szwecji, gdzie triumfował Elfyn Evans, a także Meksyku, gdzie na najwyższym stopniu podium stanął Sébastien Ogier.

Już podczas ostatniej wspomnianej rundy były wątpliwości co do sensu rywalizacji, ponieważ w połowie marca, kiedy odbywał się Rajd Meksyku, już kolejne kraje nakładały ograniczenia podróży. Na szczęście zadbano o to, aby wszyscy uczestnicy przebywający w Meksyku mogli bezpiecznie dotrzeć do swoich domów – zdecydowano się wówczas o skrócenie rajdu o jeden dzień.

Wcześniej informowano o przełożeniu Rajdu Argentyny, który miał odbyć się po Rajdzie Meksyku, a także o przełożeniu Rajdu Portugalii oraz czerwcowego Rajdu Sardynii. Od dzisiaj jednak wiadomo, że portugalska runda nie dojdzie do skutku.

„Automóvel Club de Portugal dołożył znaczących starań, aby zorganizować rajd w tym roku pod koniec października. Po wspólnej ocenie dokonanej wraz z naszymi partnerami, różnymi magistratami, władzami krajowymi i sponsorami, nie jest możliwe zapewnienie wszelkich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, biorąc pod uwagę nieprzewidywalną sytuację, w której żyjemy w dzisiejszych czasach, a także niepewność odnośnie otwarcia granic państwowych oraz przestrzeni powietrznej” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

„Z powodu tej krytycznej sytuacji Automóvel Club de Portugal jest zmuszony do odwołania portugalskiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2020. Automóvel Club de Portugal głęboko ubolewa nad tą decyzją, jednak jest ona odpowiedzialna, biorąc pod uwagę tysiące kibiców, zespoły, sponsorów i wszystkich osób zaangażowanych w to wydarzenie, którzy byli odpowiedzialni w 2019 roku za gospodarczy wpływ na krajową gospodarkę poprzez wpływ 142 milionów euro”.

„ACP złożyło już wniosek o powrót Rajdu Portugalii do Rajdowych Mistrzostw Świata 2021 w majowym terminie”.

Źródło: fia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league