Rajd Safari został odwołany

Tegoroczny Rajd Safari, który miał wyznaczyć powrót Afryki do Rajdowych Mistrzostw Świata, został odwołany, jednak zapowiedziano już organizację tej rundy w przyszłym roku.

Powodem tej decyzji jest trwająca pandemia koronawirusa i została podjęta po dyskusjach między rządem Kenii, FIA oraz Promotorem WRC. Runda, która miała pierwotnie odbyć się w dniach 16-19 lipca, ma mieć już zapewnione miejsce w przyszłorocznym kalendarzu mistrzostw.

„Bardzo żałujemy tej decyzji, ale niestety nie mieliśmy wyboru, biorąc pod uwagę obecną globalną sytuację. Mistrzostwa mają obowiązek dbać o wszystkich interesariuszy, a także szerzą społeczność i to pozostaje naszym głównym celem” – powiedział Promotor WRC, Oliver Ciesla.

„Powrót Rajdu Safari miał być jedną z głównych punktów sezonu WRC i dziękujemy prezydentowi Uhuru Keynatcie, rządowi Kenii oraz całemu zespołowi WRC Safari Rally Project, kierowanemu przez Phineasa Kimathiego, który pracował bardzo ciężko. Z niecierpliwością czekamy na Rajd Safari w 2021 roku”.

Dyrektor rajdowy FIA Yves Matton podkreślił, że obecna pandemia COVID-19 wpłynęła na wszystkie dziedziny życia społecznego, w tym motorsport oraz rajdy.

„Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani powrotem WRC do Afryki oraz Kenii po 18. latach i naturalnie jesteśmy rozczarowani, że nie stanie się to w tym roku, szczególnie biorąc pod uwagę całą ciężką pracę wykonaną przez kenijski rząd oraz zespół organizacyjny. Pandemia COVID-19 wywarła ogromny wpływ na wszystkie strefy społeczne, w tym sporty motorowe oraz rajdy, ale mam nadzieję, że po tym kryzysie będziemy silniejsi i już czekamy na Rajd Safari, który odbędzie się w 2021 roku” – mówił Matton.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league