Codemasters z licencją do gier WRC od 2023 roku

Brytyjska wytwórnia gier, firma Codemasters, podpisała pięcioletni kontrakt na przygotowywanie gier o tematyce Rajdowych Mistrzostw Świata od 2023 roku.

Codemasters jest już znane ze swojego cyklu oficjalnych gier o Formule 1, jak również kultowego Colin McRae Rally oraz serii DiRT, w tym DiRT Rally. Po raz ostatni firma miała prawa do WRC w 2002 roku przy okazji tytułu Colin McRae Rally 3. Od tego czasu samochody WRC pojawiały się w kolejnych grach, jednak były to jedynie pojedyncze wypożyczenia licencji, aniżeli pełne prawa do wykorzystania wizerunku mistrzostw.

„Jesteśmy zaangażowani w rajdy, a zespół DiRT Rally już pracuje nad kolejnym projektem przed porozumieniem z WRC na 2023 rok. Wielokrotnie rozmawialiśmy o tym, aby wnieść naszą pasję oraz doświadczenie ze światowej klasy rajdowej gry do reprezentowania najważniejszych światowych rajdowych mistrzostw. Wierzymy, że możemy rozwijać franczyzę w taki sam sposób, jak Formułę 1” – powiedziało Codemasters w rozmowie z videogameschronicle.com.

„Cieszymy się, że w końcu wprowadzamy WRC do naszego portfolio gier motorsportowych, o co nas prosiła nasza pełna pasji społeczność graczy”.

Obecnie licencja do gier WRC należy do BigBen Interactive, zaś wcześniej produkcją tytułów o tej tematyce zajmowało się Milestone. Pierwszy tytuł WRC od Codemasters jest spodziewany na początku 2024 roku.

Źródło: videogameschronicle.com, thecheckeredflag.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league