Rajd Nowej Zelandii również odwołany

Organizatorzy Rajdu Nowej Zelandii potwierdzili w środę, że wrześniowa runda Rajdowych Mistrzostw Świata została odwołana z powodu obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Powrót WRC do Nowej Zelandii był pierwotnie zaplanowany na 3-6 września, jednak władze potwierdziły, że granice państwa będą zamknięte dla zagranicznych przyjezdnych jeszcze przez dłuższy czas, co niejako wymusiło podjęcie decyzji o odwołaniu rajdu.

„Stało się jasne, że wraz z zamkniętymi naszymi granicami dla podróży międzynarodowych w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata, wrześniowy termin w tym roku jest nierealny. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasz zespół wykonał mnóstwo pracy, aby przygotować się na organizację rundy WRC, ale jednocześnie problemy na całym świecie nadają temu kontekst” – powiedział CEO Rajdu Nowej Zelandii, Michael Goldstein.

Dyrektor rajdowy FIA Yves Matton cieszył się na powrót tego rajdu po kilkuletniej nieobecności, jednak organizacja rundy w tym roku okazała się być niemożliwa.

„Wszyscy byliśmy podekscytowani, gdy Nowa Zelandia odzyskała swoje miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Świata na sezon 2020 po siedmioletniej nieobecności i jesteśmy naturalnie smutni, że nie będziemy w stanie udać się tam w tym roku” – mówił Matton.

Rajd Nowej Zelandii to już piąta odwołana runda tegorocznego sezonu WRC. Wczoraj potwierdzono, że również Finlandia nie będzie częścią kalendarza obecnych mistrzostw. Promotor WRC Oliver Ciesla stwierdził, że priorytetem jest jednak zdrowie i bezpieczeństwo całej rodziny WRC oraz społeczności państw-gospodarzy.

„Powrót Rajdu Nowej Zelandii byłby jedną z głównych atrakcji sezonu i mamy nadzieję, że będzie możliwość powrotu do Auckland. Dziękuję zarówno organizatorom tej rundy, a także Auckland Tourism, Events and Economic Development (ATEED) za ich ciężką pracę i entuzjazm w powrocie Nowej Zelandii do kalendarza WRC” – oznajmił Ciesla.

„FIA, Promotor WRC oraz organizatorzy poszczególnych rajdów nadal ściśle współpracują w sprawie kalendarza na rok 2020. Gdy tylko wszystkie opcje zostaną zidentyfikowane i przeanalizowane, potwierdzimy kształt kalendarza na resztę sezonu”.

Tym samym z pierwotnego kalendarza pozostało już tylko 6 rajdów. Najbliższy znany termin to Rajd Turcji, który jest zaplanowany na 24-27 września, po czym stawka WRC ma udawać się kolejno do Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Japonii. Z kolei Rajd Argentyny i Rajd Sardynii zostały przełożone na bliżej nieokreślony termin w tym roku.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league