Monza gospodarzem ostatniej tegorocznej rundy WRC

Rajd Monzy został dodany do obecnego kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata i tym samym zakończy on obecny sezon startów tej serii.

Asfaltowa runda odbędzie się w dniach 4-6 grudnia na legendarnym torze Autodromo Nazionale Monza w pobliżu Mediolanu. Trasa rajdu będzie liczyć około 220 kilometrów odcinków specjalnych, z czego większość pierwszego i ostatniego dnia na torze wyścigowym.

Sobotnie przejazdy będą obejmowały zamknięte drogi publiczne w regionie Lombardii i pobliżu świątyni prędkości”. Rajd Monzy odbywa się od 1978 roku i będzie drugim włoskim rajdem tegorocznego sezonu FIA WRC obok Rajdu Sardynii.

Dyrektor zarządzający WRC Jona Siebel, powiedział, że rajd będzie ekscytującym wyzwaniem dla kierowców: „Jako ostatnia runda mistrzostw, istnieje duża szansa, że ​​tytuły mistrzowskie zarówno kierowców, jak i producentów mogą odbyć się po na drogach Monzy” – powiedział Siebel „WRC szczyci się tym, że nagradza najbardziej wszechstronnego kierowcę w rajdach na różnych nawierzchniach i w zróżnicowanych warunkach. Ten typ rajdów jest rzadkością w naszych mistrzostwach, ale zapewni ekscytujący finał nieprzewidywalnego roku”.

Dyrektor ds. Rajdów FIA Yves Matton, powiedział natomiast, że potwierdzenie ósmej rundy w tak skomplikowanych czasach było nagrodą za wysiłek i ciężką pracę wszystkich zaangażowanych w rozegranie tegorocznego kalendarza WRC : „W obecnej sytuacji opracowujemy nowe podejście, a ACI Rally Monza Italia jest tego świetnym przykładem. To mariaż kultowego wyścigu na torze i bardziej tradycyjnych odcinków rajdowych na pobliskich terenach wiejskich” -  powiedział Belg.

„Ta nowa koncepcja może ostatecznie pomóc we wprowadzeniu WRC do krajów lub regionów, w których potrzebne są nowe formaty. Wprowadzenie tego wydarzenia do kalendarza na tak późnym etapie wymagało dużej elastyczności ze strony ACI i jej prezesa Angelo Sticchi Damianiego i chciałbym im podziękować za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm”.

Źródło: wrc.com

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league