Ogier o rok dłużej w WRC

Sebastian Ogier przedłużył o rok kontrakt z zespołem Toyota Gazoo Racing na starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Francuz, który wkrótce stanie przed szansą wywalczenia siódmego tytułu mistrza świata, ogłosił wcześniej, że wycofa się z WRC po sezonie 2020. Jednak pandemia koronawirusa i skrócony kalendarz tegorocznych startów sprawiły, że Ogier postanowił jeszcze o jeden sezon przedłużyć swoją karierę: „Mieliśmy krótki sezon, w którym było tylko kilka rajdów, ale to wystarczyło, żebym zobaczył, że tak naprawdę świetnie się czuję, kiedy pracuję z zespołem. Lubię jeździć tym samochodem” - powiedział Ogier.

„To nie był mój początkowy plan, ale myślę, że ten rok był bardzo szczególny dla wszystkich na tej planecie. Przez fakt, że tak samo, jak większość ludzi musiałem spędzać dużo czasu w domu, stwierdziłem, że chyba nie spodziewałem się, że zakończę karierę tak dziwnym sezonem. To nie byłoby dobre”.

„Więc na pewno był to jeden z powodów, dla których zmieniłem zdanie na temat mojej emerytury. Plan jest taki, aby cisnąć dalej w 2021 roku i miejmy nadzieję, że będziemy mieli lepszy, normalny sezon i spróbujemy walczyć o ostatni tytuł”.

Przed ostatnią rundą mistrzostw, która odbędzie się we Włoszech podczas ACI Rally Monza (3-6 grudnia), Ogier ma 14 punktów straty to lidera i kolegi zespołowego - Elfyna Evansa.

Źródło: wrc.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze