Ogier na prowadzeniu po pierwszym dniu Rajdu Monzy

Kierowca Toyoty Yaris WRC Sebastian Ogier uzyskał najlepszy czas na pierwszym odcinku Rajdu Monzy.

Liczący 4,3 km odcinek Sottozero The Monza Legacy rozpoczynał i kończył się w tym samym miejscu, co poranny shakedown, jednak środkowa partia była już inna.

Po krętym otwarciu, kierowcy przemierzali torową część włoskiego obiektu od zakrętu Parabolica do szykany Rettifilo, w międzyczasie pokonując szykany i nawroty umieszczone min. na prostej startowej. Następnie przez szutrową drogę serwisową, połączoną wyboistymi odcinkami, kierowcy wracali na tor i krótki odcinek szutrowy przed końcową szykaną.

Na mieszance asfaltu i szutru najszybszy był Ogier, który tym samym zgłosił akces do walki o tytuł mistrza świata: „To bardzo proste. Muszę wygrać, więc muszę dać z siebie wszystko. Warunki nadal będą odgrywać dużą rolę, więc musimy być dobrzy” – powiedział Francuz.

Na drugim miejscu ze stratą pół sekundy do lidera był zwycięzca shakedownu –Thierry Neuville: „Naprawdę nie wiemy, czego się spodziewać. Będzie ciężko ze względu śliskie warunki, już pod koniec odcinak jechałem trochę zbyt szeroko. Jednak jestem zadowolony z mojego przejazdu i zachowania samochodu”.

Trzeci na mecie pierwszego dnia był Otta Tänak, który podobnie jak wyprzedzający go kierowcy, zwracał uwagę na trudne warunki panujące w „świątyni prędkości”:  „Myślę, że daje nam to [dzisiejsze przejazdy] wyobrażenie tego, co nadchodzi. To był dla nas czysty przejazd i jutro na pewno będzie interesująco".

Lider klasyfikacji generalnej Elfyn Evens utrzymuje kontakt z czołówką. Walijczyk uplasował się zaraz za Tänakiem: „Poszło całkiem dobrze. Byłem trochę ostrożny, a podczas dalszej części weekendu będziemy musieli jechać szybciej. To było kluczowe, aby przejść przez ten odcinek, przed nami długa droga”.

Źródło: www.wrc.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league