Toyota zmienia malowanie Yarisa przed nowym sezonem WRC

Zespół Toyota Gazoo Racing zaprezentował nowe barwy Yarisa WRC, który wyjedzie na trasy tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Nowe malowanie przypomina zaprezentowane barwy hipersamochodu GR010 HYBRID, który będzie startować między innymi w WEC. Prototyp japońskiego producenta ujrzał światło dzienne również dzisiaj. Dla Toyoty i jego Yarisa WRC będzie to piąty sezon w mistrzostwach świata. Oprócz tego samochód WRC zostanie wyposażony w nowe opony Pirelli, które zastępują Michelin od tego roku.

Do tej pory Yaris WRC przyczynił się do 17. zwycięstw w WRC (wygrywając jedną trzecią wszystkich rund, w których wystartował), a także do 322. triumfów na odcinkach specjalnych. W 2018 roku Toyota sięgnęła po tytuł wśród producentów, zaś w kolejnych dwóch sezonach zwycięzcy byli kierowcy i piloci (w 2019 roku Ott Tänak i Martin Järveoja, zaś w 2020 roku – Sébastien Ogier i Julien Ingrassia). Zespół zapowiedział, że celem na ten sezon jest wywalczenie wszystkich tytułów.

Jedna rzecz, która pozostanie w Toyocie niezmienna, to skład załóg. Już wcześniej było wiadomo, że swój tytuł w zespole bronić będą Ogier i Ingrassia, a walkę podejmie również duet Elfyn Evans – Scott Martin, którzy byli wicemistrzami. Oprócz nich po swoim debiutanckim sezonie, zakończonym piątym miejscem w klasyfikacji, Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen będą mieli okazję do dalszego zbierania cennego doświadczenia.

Tegoroczny sezon WRC wystartuje w Monte Carlo w dniach 21-24 stycznia.

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league