Hyundai wystawi cztery samochody na Rajd Walii

Hyundai wystawi cztery samochody na Rajd Walii Hyundai Motorsport

Zespół Hyundai Motorsport potwierdził, że wystawi aż cztery samochody na Rajd Walii, który odbędzie się w dniach 26-29 października.

W ostatnim czasie do południowokoreańskiego zespołu dołączył Andreas Mikkelsen, który powrócił do stawki WRC w połowie sezonu wraz z Citroënem, zdobywając drugie miejsce w Rajdzie Niemiec. Chociaż wydawało się, że Norweg najprawdopodobniej pozostanie we francuskim zespole, na dosyć nieoczekiwany ruch zdecydował się Hyundai, pozyskując byłego kierowcę Volkswagena oraz wystawiając go na zbliżający się Rajd Hiszpanii. Ta decyzja oznaczała jednocześnie, że w rundzie na Półwyspie Iberyjskim udziału nie weźmie Hayden Paddon.

W tym sezonie Hyundai walczy z M-Sportem o tytuł wśród producentów. Na trzy rajdy przed końcem sezonu zespół zajmuje drugie miejsce ze stratą 64 punktów, jednak szefostwo zapowiedziało, że zrobi wszystko, aby z tej rywalizacji wyjść zwycięsko. Z tego też powodu ekipa zdecydowała się na zatrudnienie Mikkelsena, a dzisiaj potwierdziła, że na Rajd Walii wystawi cztery samochody dla wszystkich swoich załóg, aby zmaksymalizować swoje szanse na odniesienie finalnego sukcesu.

„Zawsze mieliśmy nadzieję na wystawienie czterech samochodów na Rajd Walii. Uważamy, że ten konkurencyjny skład daje nam szansę na dalszą walkę o tytuł kierowców oraz producentów” – powiedział szef zespołu Michel Nandan.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka