Ogier utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Monte Carlo

Ogier utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Monte Carlo Michelin

Sébastien Ogier wciąż znajduje się na czele inaugurującego sezon WRC Rajdu Monte Carlo pomimo drobnych problemów, które dotknęły Francuza w sobotni poranek.

Kierowca M-Sportu rozpoczął dzisiejszą część rywalizacji z 15-sekundową przewagą nad byłym zespołowym kolegą – Ottem Tänakiem. Estończyk jednak miał sporo problemów na pierwszym odcinku specjalnym, tracąc na nim ponad minutę do Ogiera. Ten etap padł łupem Andreasa Mikkelsena, który był szybszy o ponad 20 sekund od reszty stawki. Tänak utrzymał drugą pozycję, jednak do lidera rajdu tracił 1:18 min. O dwie pozycje awansował z kolei Jari-Matti Latvala, który wyprzedził zespołowego kolegę z Toyoty Esapekkę Lappiego, jak również wykorzystał problemy Daniego Sordo, który wypadł z trasy. To oznaczało, że żaden z kierowców Hyundaia nie uniknął problemów. Na drugim porannym odcinku najlepszy czas uzyskał Tänak, jednak wciąż miał ponad minutę straty do Ogiera.

Popołudniowa część dnia była dla Tänaka bezproblemowa. Estończyk na pierwszym odcinku drugiej pętli nadrobił 15 sekund wobec lidera, ponownie wygrywając odcinek specjalny, zaś na kolejnej próbie uzyskał drugi czas, ustępując jedynie nadrabiającemu straty Thierry’owi Neuville’owi. Po tych dwóch etapach Tänak miał 40 sekund straty do Ogiera, zaś na trzeciej pozycji plasował się Latvala. Trzeci kierowca Toyoty Lappi jechał na czwartej pozycji, jednak na OS11 Fin wypadł z trasy próbując wyprzedzić swojego rodaka, w wyniku czego Lappi musiał zatrzymać się, aby wymienić oponę. W wyniku tego incydentu spadł na piąte miejsce, tuż za Krisa Meeke z Citroëna.

Na zakończenie dnia najlepszym czasem ponownie popisał się Neuville, zaś Tänak nadrobił do Ogiera kolejne 6 sekund, przez co przed finałową częścią rywalizacji kierowca Toyoty ma pół minuty straty do aktualnego mistrza świata. Jako trzeci jedzie Latvala ze stratą półtorej minuty do lidera. Czwarte miejsce odzyskał Lappi, jednak nad piątym Meeke ma tylko 1,5 sekundy przewagi. Na szóstej pozycji znajduje się Elfyn Evans, siódmy jest Neuville, ósme miejsce zajmuje Bryan Bouffier, a czołową dziesiątkę uzupełniają Craig Breen oraz Jan Kopecký, który jednocześnie jest liderem klasyfikacji WRC2.

Jutro załogi będą miały do pokonania 4 odcinki specjalne o łącznej długości 63,98 km, w tym premiowany dodatkowymi punktami Power Stage.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT 3:30:30,9
2 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 33,5
3 7
Jari-Matti Latvala
Mikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 1:32,7
5 9
Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT + 4:38,5
4 10
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 4:40,1
6 2
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport Ford WRT + 5:00,2
7 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 5:33,6
8 3
Bryan Bouffier
Xavier Panseri
M-Sport Ford WRT + 5:43,4
9 11
Craig Breen
Scott Martin
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 8:49,0
10 32
Jan Kopecký
Pavel Dresler
Škoda Motorsport II + 14:04,4
Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka