Meeke najszybszy na shakedownie Rajdu Meksyku

Meeke najszybszy na shakedownie Rajdu Meksyku Citroën Racing

Kris Meeke uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym trzeciej rundy tegorocznego sezonu WRC – Rajdu Meksyku.

Meeke, który triumfował w tej rundzie rok temu, pokonał odcinek Llano Grande o długości 5,31 km w czasie 3:41,0, będąc o 0,4 sekundy szybszy od reszty stawki. Z drugim wynikiem zameldował się lider mistrzostw Thierry Neuville, zaś na trzecim miejscu uplasowali się Sébastien Ogier oraz Ott Tänak, który uzyskali taki sam rezultat.

„Odkąd przyjechałem do Meksyku, odczucie było dobre, ponieważ rok temu zaliczyliśmy tutaj dobry występ. Nawet na zapoznaniu podobał mi się widok trasy oraz słonecznej pogody po zimie w Europie. Dwa tygodnie temu zaliczyliśmy naprawdę dobre testy, dzięki czemu w samochodzie czułem się dobrze, co potwierdziły czasy podczas shakedownu. Dla mnie jazda tutaj jest czymś miłym, ponieważ Monte Carlo oraz Szwecja były trudnymi rajdami” – powiedział Meeke w rozmowie z wrc.com.

Podczas jutrzejszego pierwszego odcinka specjalnego Meeke ruszy na trasę Rajdu Meksyku jako siódmy kierowca. Brytyjczyk w czasie shakedownu dyktował tempo na pierwszych trzech przejazdach, zaś spośród tych kierowców, którzy zdecydowali się na czwartą próbę, najlepiej pojechał Ott Tänak. W czołowej szóstce znaleźli się również Elfyn Evans oraz Jari-Matti Latvala. Toyota Yaris prowadzona przez Esapekkę Lappiego zatrzymała się podczas trzeciego przejazdu, zaś japoński zespół nie jest pewien co do przyczyny problemu.

Powracający do WRC 9-krotny mistrz WRC Sébastien Loeb uzyskał dziesiąty czas, tracąc do Meeke’a 2,6 sekundy. „Mój pierwszy przejazd był skomplikowany, ponieważ zapoznawałem się z odcinkiem testowym, samochodem i resztą rzeczy. Nie było to łatwe, ale kolejne próby były już lepsze. Odczucie z jazdy powoli wraca” – mówił Francuz.

P Nr Załoga Zespół   Rezultat
1 10
Kris Meeke
Paul Nagle
Citroën Total Abu Dhabi WRT 3:41,0
2 5
Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT + 0,4
3 1
Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
M-Sport Ford WRT + 1,8
4 8
Ott Tänak
Martin Järveoja
Toyota Gazoo Racing WRT + 1,8
5 7
Jari-Matti Latvala
Mikka Anttila
Toyota Gazoo Racing WRT + 2,1
6 2
Elfyn Evans
Daniel Barritt
M-Sport Ford WRT + 2,2
7 4
Andreas Mikkelsen
Anders Jæger
Hyundai Shell Mobis WRT + 2,3
8 6
Dani Sordo
Carlos Del Barrio
Hyundai Shell Mobis WRT + 2,4
9 3
Teemu Suninen
Mikko Markkula
M-Sport Ford WRT + 2,4
10 11
Sébastien Loeb
Daniel Elena
Citroën Total Abu Dhabi WRT + 2,6

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka