Citroën pozostanie w WRC na dwa kolejne sezony

Citroën pozostanie w WRC na dwa kolejne sezony Citroen Racing / @World

Szef Citroëna Pierre Budar potwierdził, że francuski zespół pozostanie w Rajdowych Mistrzostwach Świata na lata 2019-2020.

Citroën nie ma łatwego sezonu WRC. W sześciu rajdach zespół tylko raz zdobył podium, zdobywając trzecie miejsce w Meksyku dzięki Krisowi Meeke. Brytyjczyk jednak niedawno został zwolniony przez zespół z powodu zbyt dużej liczby wypadków. Był on jedynym zawodnikiem producenta, który brał udział we wszystkich dotychczasowych tegorocznych rundach. Pozostali kierowcy: Craig Breen, Mads Østberg oraz Sébastien Loeb startowali w wybranych rajdach.

Niewiele wskazuje na to, by sytuacja zespołu w mistrzostwach miała ulec poprawie. Pojawiły się nawet doniesienia, że francuski zespół może zrezygnować ze startów w WRC, jednak zaprzeczył temu szef Citroëna, potwierdzając, że producent wystawi swoje samochody również w dwóch kolejnych sezonach.

„Citroën potwierdził swój udział w przyszłym sezonie WRC” – powiedział Budar. Zapytany o rok 2020, Francuz odparł: „Jest to również w 100 procentach potwierdzone”.

Budar nawiązał również do zerwania kontraktu z Meeke, stwierdzając, że decyzja o zakończeniu współpracy z Brytyjczykiem była trudna.

„Naprawdę podobały mi się relacje z Krisem i Paulem (jego pilotem). Są bardzo miłymi facetami i spędziłem z nimi bardzo fajne chwile, więc jest to dosyć trudne. Musimy jednak wiedzieć, jak należy oddzielać osobiste odczucia od obowiązków zawodowych”.

Budar stwierdził, że decyzja o zastępcy Meeke’a na pozostałą część tegorocznej rywalizacji powinna zapaść w ciągu najbliższych tygodni. Wykluczył on również możliwość zakontraktowania Loeba na pełen etat.

„Należy o tym porozmawiać z Loebem, ale myślę, że jego czas na rywalizację w całym sezonie dobiegł końca. Nie możemy postawić na pełne mistrzostwa z Sebem. Wystawienie go jako zamiennika innego kierowcy na kilka rajdów nie jest w porządku. Wszyscy w parku serwisowym chcą Sébastiena Ogier i z przyjemnością widzielibyśmy go z powrotem w Citroënie. To z nami zaczynał swoją karierę w rajdach. Jest Francuzem, więc fajnie byłoby go widzieć we francuskim zespole, ale nie tylko my bierzemy go pod uwagę”.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka