Ogier: Albo M-Sport, albo emerytura

Ogier: Albo M-Sport, albo emerytura @World / Red Bull Content Pool

Sébastien Ogier zasugerował, że albo pozostanie w obecnym zespole M-Sport w przyszłym sezonie WRC, albo zdecyduje się przejść na emeryturę.

Ogier, który w ubiegłym roku sięgnął po piąty z rzędu mistrzowski tytuł, już przed tym sezonem zastanawiał się nad odłożeniem kasku, jednak ostatecznie zdecydował się pozostać w M-Sporcie. Ta kwestia powraca również w tegorocznej rywalizacji, zwłaszcza, że rynek kierowców jest bardzo ciekawy – w obecnej stawce WRC tylko Ott Tänak z Toyoty oraz Andreas Mikkelsen z Hyundaia mają podpisane kontrakty na przyszły rok.

Citroën, który po Rajdzie Portugalii zerwał kontrakt z Krisem Meeke z powodu zbyt dużej liczby poważnych wypadków, nie ukrywał, że jest zainteresowany nawiązaniem współpracy z Francuzem, chociaż uważa się, że pozostali producenci również chętnie widzieliby go u siebie. Sam zainteresowany jednak stwierdził, że raczej nie zmieni zespołowych barw, chociaż całkowicie tego nie wykluczył.

„Zawsze mówiłem, że jestem szczęśliwy z tego, gdzie się znajduję. W M-Sporcie wszystko idzie w odpowiednim kierunku. Odnotowujemy postęp i kiedy tak się dzieje, nie ma powodów na dokonywanie zmian. Powiem tak: musiałbym dostać naprawdę przekonywującą ofertę, ponieważ cieszę się z tego, gdzie jestem” – powiedział Ogier w rozmowie z Autosportem.

Aktualny mistrz świata nie wykluczył jednak odejścia z WRC.

„Kto wie, czy będę tu w przyszłym roku? To już inne pytanie. Mówiłem już czasami, że [przejście na emeryturę] jest jedną z możliwości”.

Po siedmiu rajdach tegorocznego sezonu Ogier znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców ze stratą 27. punktów do prowadzącego Thierry’ego Neuville’a.

Źródło: eurosport.co.uk

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka