Østberg w Citroënie do końca sezonu

Østberg w Citroënie do końca sezonu Citroen Racing / @World

Zespół Citroën poinformował, że Mads Østberg zajmie miejsce Krisa Mekke, z którym francuski zespół rozwiązał kontrakt niecały miesiąc temu. Norweg weźmie udział we wszystkich tegorocznych rundach WRC, za wyjątkiem Rajdu Hiszpanii, w którym wystąpi Sébastien Loeb.

Meeke, który z założenia miał wziąć udział w całym cyklu obecnych mistrzostw, pod koniec maja został zwolniony z Citroëna ze skutkiem natychmiastowym z powodu zbyt dużej liczby poważnych wypadków. Podczas Rajdu Portugalii Brytyjczyk doznał groźnej kraksy, w którym przednia część jego C3 WRC została mocno uszkodzona. Po tej rundzie kierownictwo zespołu zdecydowało się na ostateczny ruch, rezygnując z usług Meeke’a.

Od tego momentu największą zagadką było, kto zajmie jego miejsce. Ostatecznie wybór padł na Østberga, który w barwach francuskiej ekipy wystąpił już trzykrotnie, dwa razy finiszując na szóstej, a raz na piątej pozycji. Norweg nie krył zadowolenia z decyzji Citroëna, obiecując jednocześnie, że w pozostałej części sezonu da z siebie wszystko.

„Cieszę się, że mogę kontynuować rywalizację wraz z Citroën Racing. Dobrze było wrócić do zespołu na te trzy rajdy, pracując z nim już przez kilka lat. Czuję się zaszczycony dzięki zaufaniu okazanemu mi przez markę oraz Pierre [Budarowi]. Dam z siebie wszystko, aby w jak najlepszy sposób odpłacić się im w następnych kilku rajdach, zwłaszcza, że zaczynam teraz rozumieć C3 WRC, a dodatkowo zbliża się moja ulubiona runda – Rajd Finlandii! Jestem przekonany, że mamy wszystkie cechy, które są niezbędne, aby dobrze poradzić sobie w tych dodatkowych pięciu występach” – powiedział Østberg.

Z kolei szef Citroëna Pierre Budar dodał, że zespół wchodzi w etap restrukturyzacji, już częściowo przygotowując się do przyszłorocznego sezonu, jednak jednocześnie ekipa chce dobrze zakończyć sezon, w czym pomóc ma Østberg.

„Wchodzimy teraz w fazę odbudowy, częściowo skupiając się już na sezonie 2019, ale zanim to nastąpi, musimy zakończyć ten rok najlepiej jak to możliwe. Mads, zarówno ze względu na swoje doświadczenie z mistrzostw świata, jak i z jazdy C3 WRC, może bez wątpienia pomóc nam w spokojnym rozwoju. Jest on konsekwentnym kierowcą, co było widoczne w wielu obszarach podczas prawie wszystkich rund. Był on również w stanie bardzo płynnie wejść w szeregi zespołu” – mówił Budar.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Citroën Racing

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka