Toyota otwarta na testy Räikkönena w samochodzie WRC

Toyota otwarta na testy Räikkönena w samochodzie WRC Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Szef Toyoty Tommi Mäkinen stwierdził, że prowadzony przez niego zespół WRC jest gotowy na przeprowadzenie testów z Kimim Räikkönenem, który nie wiadomo, czy pozostanie w Formule 1 w stajni Ferrari.

Od pewnego czasu mówi się, że tegoroczny sezon jest ostatnim dla fińskiego kierowcy, a od przyszłego roku w zespole z Maranello na jego miejscu ma znaleźć się Charles Leclerc, który w Sauberze prezentuje bardzo dobrą formę. W takim przypadku Räikkönen mógłby powrócić do WRC. Mäkinen stwierdził, że na razie nic jeszcze nie zostało ustalone, ale testy dla obecnego kierowcy Ferrari są sprawą otwartą.

„Niczego teraz nie testował, ale dlaczego nie? Jeśli będzie chciał poprowadzić samochód, mogę mu na to bez wątpienia pozwolić. Wiem, jak on jeździ. Potrafi robić to bardzo dobrze, nie jest szalony” – powiedział Mäkinen w rozmowie z Motorsport.com.

Po raz pierwszy Räikkönen wystartował w WRC w 2009 roku podczas Rajdu Finlandii właśnie w zespole wystawionym przez Makinena, jednak nie ukończył tej rundy. Po odejściu z Ferrari i przejściu na przerwę, Fin rywalizował w WRC w latach 2010 i 2011. Najlepszym jego wynikiem było piąte miejsce wywalczone w Rajdzie Turcji w 2010 roku.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka