Tänak liczy na kontynuację rozwoju samochodu

Tänak liczy na kontynuację rozwoju samochodu Toyota Gazoo Racing WRC

Zwycięzca Rajdu Turcji Ott Tänak wyraził nadzieję na to, że jego zespół nadal będzie pracować nad wprowadzeniem dalszych poprawek do jego samochodu, aby powalczyć jeszcze w tym sezonie o mistrzowski tytuł.

Estończyk po ostatniej rundzie stał się poważnym kandydatem do zgarnięcia tegorocznego mistrzostwa po odniesieniu przekonywującego triumfu w Turcji, wykorzystując do tego potknięcia swoich rywali: Thierry’ego Neuville’a oraz Sébastiena Ogiera, którzy na skutek nieukończenia sobotniej rywalizacji mogli jedynie powalczyć o punkty na Power Stage. Ogier został sklasyfikowany na 10. miejscu, za co otrzymał jeden dodatkowy punkt.

Tänak awansował tym samym na drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw, tracąc do Neuville’a tylko 13 punktów. Co więcej, na czoło zestawienia producentów wysunęła się Toyota, między innymi dzięki drugiemu miejscu zdobytemu przez Jari-Matti Latvalę. Tänak, który wczoraj odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo i czwarte w tym sezonie, ma nadzieję na to, że jego zespół będzie nadal pracować przy samochodzie, aby w ostatnich trzech rajdach powalczyć o finalny triumf w tym roku.

„Teraz znaleźliśmy się w walce i na tym musimy się skupić. Cały zespół powinien nadal pracować i skoncentrować się na kolejnych rundach. [W Turcji] momentami brakowało nam prędkości i musimy nadal się poprawiać, jeśli chcemy pozostać w tej batalii. Nadchodzące rajdy stanowią zróżnicowane wyzwanie. Wszyscy w zespole są bardzo zmotywowani do tego, aby dobrze się spisać” – powiedział Tänak.

Powrót Rajdu Turcji do kalendarza WRC okazał się być bardzo wymagający dla wielu załóg. Estończyk podkreślił, że ta runda była najtrudniejszą w tym roku.

„To było największe wyzwanie, z jakim zmierzyliśmy się w obecnym sezonie. Wiele razy trzeba było mieć szczęście, żeby uniknąć problemów. Myślę, że ciosy, jakie otrzymywały te samochody, były szalone. Zespoły wykonały świetną pracę przy tych samochodach, które ukończyły rajd bez korzystania z Rally 2 czy też zatrzymywania się na odcinkach specjalnych”.

Źródło: wrc.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka