Ogier wróci do WRC na Rajd Portugalii

Sébastien Ogier wystartuje w swojej drugiej tegorocznej rundzie WRC – Rajdzie Portugalii – w ramach częściowego programu startów w tym sezonie.

Rovanperä pokonuje Tänaka w Rajdzie Chorwacji, podium Kajetanowicza w WRC2

Kalle Rovanperä obronił się przed atakami podczas ostatniego dnia Rajdu Chorwacji, pokonując Estończyka różnicą zaledwie 4,3 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Thierry Neuville. Kajetan Kajetanowicz wywalczył drugą lokatę w klasyfikacji WRC2, ulegając jedynie Yohanowi Rosselowi.

Rovanperä wciąż na prowadzeniu w Rajdzie Chorwacji mimo przebitej opony

Kalle Rovanperä utrzymał prowadzenie w asfaltowym Rajdzie Chorwacji również po sobotniej części zmagań, mimo że już na starcie dnia stracił sporo przewagi na skutek przebicia opony.

Rovanperä deklasuje stawkę w deszczowym Rajdzie Chorwacji

Kalle Rovanperä znajduje się na pozycji lidera po pierwszym dniu asfaltowego Rajdu Chorwacji, trzeciej rundy tegorocznego sezonu WRC, mając ponad minutę przewagi nad rywalami.

Rovanperä najszybszy na shakedownie Rajdu Chorwacji

Kalle Rovanperä uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Chorwacji, pokonując Thierry’ego Neuville’a tylko o 0,1 sekundy.

WRC wraca po dwóch miesiącach przerwy z dwiema polskimi załogami

Trzecia runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata to Rajd Chorwacji, obecny w kalendarzu WRC po raz drugi. W imprezie z bazą w Zagrzebiu zobaczymy dwie polskie załogi – Kajetana Kajetanowicza z Maciejem Szczepaniakiem oraz Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Podsumowanie rywalizacji w Rajdzie Chorwacji w poniedziałek po rajdzie tylko na antenie Motowizji, która nabyła prawa do podsumowań na cały sezon 2022.

Loeb wystartuje w Rajdzie Portugalii

Zespół M-Sport poinformował, że Sébastien Loeb powróci do samochodu WRC i wystartuje w majowym Rajdzie Portugalii.

Rajd Ypres bez odcinków specjalnych na Spa-Francorchamps

Tegoroczna runda Rajdu Ypers nie będzie rozgrywana na legendarnym torze Spa-Francorchamps. Organizatorzy wydarzenia zdecydowali się na rozegranie rywalizacji jedynie na ulicznych trasach Flandrii.

Rovanperä odnosi zwycięstwo w Rajdzie Szwecji

Kalle Rovanperä w pewnym stylu sięgnął po zwycięstwo w Rajdzie Szwecji, wykorzystując wycofanie się na początku dnia swojego głównego rywala, Elfyna Evansa.

Rovanperä nowym liderem Rajdu Szwecji

Kalle Rovanperä z Toyoty objął pozycję lidera po sobotniej części rywalizacji w Rajdzie Szwecji, choć walkę o zwycięstwo będzie musiał powalczyć w niedzielę z zespołowym kolegą, Elfynem Evansem.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1