M-Sport ogłasza pozostanie w WRC i podaje składy załóg

M-Sport potwierdził, że wystartuje w przyszłorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata, dokonując przy tym zmiany szefa zespołu oraz podając składy załóg.

Brytyjski zespół poinformował o przedłużeniu współpracy z Fordem, z którym wspólnie wystawią do trzech samochodów w rajdach. W ekipie pozostanie Elfyn Evans, dla którego będzie to piąty sezon w tych samych barwach, zaś Jego pilotem zostanie Scott Martin, były partner Craiga Breena z Citroëna. Swój trzeci sezon w M-Sporcie zaliczy również Teemu Suninen, który po raz pierwszy w swojej karierze wystartuje w pełnym cyklu mistrzostw. Również Fin będzie miał nowego pilota – jego partnerem w przyszłym roku będzie jego rodak Marko Salminen. M-Sport potwierdził ponadto, że w Rajdzie Monte Carlo oraz Rajdzie Szwecji zostanie wystawiony trzeci samochód, który poprowadzi ubiegłoroczny zdobywca tytułu WRC-2 – Pontus Tidemand.

Oprócz szczegółowego podania składu załóg, M-Sport poinformował również, że nowym szefem zespołu zostanie Richard Millener. Zastąpi on Malcolma Wilsona, który pozostanie w ekipie, jednak od teraz zajmie się aspektem biznesowym całej operacji. Jak stwierdził, ostatnie tygodnie były intensywne zarówno dla niego, jak i całej ekipy, jednak mimo trudności udało się potwierdzić utrzymanie się w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

„Ostatnie tygodnie były naprawdę szalone – od radości ze zdobycia tytułu wśród kierowców oraz pilotów dla Sébastiena [Ogiera] oraz Juliena [Ingrassii] po ich emocjonalne pożegnanie, a ponadto pracowaliśmy dzień i noc nad złożeniem wszystkiego w całość, aby stworzyć zespół na sezon 2019. Na tę chwile nadal nie mamy ustalonych wszystkich szczegółów, ale dzięki ogromnej pracy, które miały miejsce za kulisami, czułem, że musimy zaangażować się w mistrzostwa, aby ujrzeć efekty tego wysiłku na odcinkach specjalnych. Współpracując z naszymi partnerami w Europie i USA, każdy element został przejrzany oraz zaktualizowany” – powiedział Wilson.

„Kontynuacja finansowej i technicznej współpracy z Fordem odegrała zasadniczą rolę w naszych dalszych działaniach i teraz wspólnie pracujemy nad nową i poprawioną strukturą drabinkową, która rozpoczęła się od ujawnienia Forda Fiesty F2 w tym miesiącu. Zawsze mówiliśmy, że WRC jest naszym oknem wystawowym, a prace rozwojowe, które wykonujemy na najwyższym poziomie, pomagają ulepszyć każdy szczebel tej drabiny”.

„Następny rok będzie bardzo ważny dla M-Sportu. Mamy kilka nowych projektów, do których zalicza się uruchomienie naszego ośrodka oceny w Dovenby Hall. Będziemy nadal rozpowszechniać sieć oraz pracować z obecnymi partnerami, zabezpieczając nasze role i wykorzystując wszelkie pojawiające się nowe możliwości. Opieramy się na wsparciu całej społeczności WRC, aby odnaleźć brakujące elementy układanki, ale jesteśmy przekonani, że dysponujemy narzędziami do tego, aby dobrze wykonać pracę i dlatego podjęliśmy decyzję, by nadal rywalizować i przezwyciężać pojawiające się wyzwania”.

Źródło: m-sport.co.uk

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1