Odwołano przyszłoroczny Rajd Szwecji

WRC ogłosiło, że lutowy Rajd Szwecji nie odbędzie się z powodu stanu związanego z pandemią koronawirusa w kraju. Tym samym jest to pierwsza przyszłoroczna runda mistrzostw, która została odwołana.

Szwecja była jednym z trzech krajów, które były w stanie zorganizować w tym roku rajd WRC jeszcze przed wybuchem pandemii, która skutkowała wielomiesięczną przerwą i mocnym przetasowaniu pozostałej części tegorocznego kalendarza. Po marcowym Rajdu Meksyku, który już sam w sobie został skrócony, aby umożliwić szybszy powrót załogom i wszystkim osobom będącym na miejscu bezpiecznym powrót do domu, sezon wznowiono we wrześniu w Estonii, która zorganizowała pierwszy rajd WRC. Ponadto do skutku nie doszedł belgijski Rajd Ypres, który znalazł się już w pierwszej wersji zmienionego kalendarza, a ostatecznie mistrzostwa zakończono wokół toru Monza we Włoszech.

Na nieco ponad miesiąc do rozpoczęcia nowego sezonu wraz z Rajdem Monte Carlo, Szwecja ogłosiła, że nie zorganizuje u siebie rundy WRC, zaplanowanej pierwotnie na 11-14 lutego. Władze podały, że powodem odwołania rundy jest pandemia koronawirusa i brak możliwości zorganizowania rywalizacji, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa.

„Organizatorzy Rajdu Szwecji, FIA oraz WRC Promoter w pełni rozumieją, że zdrowie miejscowej społeczności jest sprawą nadrzędną i zobowiązują się do zbiorowego obowiązku ochrony zarówno ludności Värmland, jak i rodziny WRC. Podczas naszego planowania uważnie obserwowaliśmy stale zmieniającą się sytuację w regionie związaną z COVID-19. Chociaż naturalnie jesteśmy bardzo rozczarowani, zwłaszcza biorąc pod uwagę nowe, ekscytujące trasy, jest to decyzja, którą popieramy” – powiedział Glenn Olsson, CEO Rajdu Szwecji.

WRC poinformowało jednocześnie, że będzie szukać rajdu zastępczego w miejsce powstałej luki, licząc na szybkie ogłoszenie nowej lokalizacji. Przyszłoroczny kalendarz ma składać się z 12. rajdów, z czego powrót do mistrzostw zaliczą Katalonia, Chile, Japonia i Kenia (jako Rajd Safari). Ponadto zadebiutować ma Rajd Chorwacji.

Źródło: wrc.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1