Lappalainen świętuje podwójne zwycięstwo w Audi Sport TT Cup, Rdest na podium

Joonas Lappalainen bohaterem weekendu w pucharze Audi Sport TT Cup. Na torze Nürburgring, Fin świętował swoje drugie i trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Dzięki zgromadzeniu maksymalnej liczby punktów, kierowca, który w zeszłym roku zajął czwarte miejsce, wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Weekendowe wyścigi były również bardzo pomyślne dla polskiej zawodniczki, Gosi Rdest.

Kierowcy biorący udział w wyścigach serii Audi Sport TT Cup, zaserwowali widzom na Nürburgring maksymalną dawkę emocjonującego sportu motorowego. Pierwszy, bardzo burzliwy wyścig, imponująco wygrał Lappalainen, a Gosia Rdest koncertowo dojechała na trzecim miejscu, również wskakując na podium. Inny Fin, Emil Lindholm, stanął na drugim jego stopniu. Dla Polski było to pierwsze w tym sezonie miejsce na podium. Sezon ubiegły był dla naszego kraju bardzo pomyślny – zwycięzcą całej serii sezonu 2015, był Polak, Jan Kisiel.

„Nie mogłam uwierzyć, że po raz pierwszy w swoim życiu stoję na podium Audi Sport TT Cup. Po minięciu linii mety nie byłam w stanie powstrzymać łez. Nigdy nie zapomnę tego dnia” – powiedziała po wyścigu Gosia Rdest, która wystartowała pierwszego dnia z ósmej pozycji. Drugiego dnia, startując z pozycji jedenastej, na mecie zameldowała się jako piąta. „Miejsce piąte też mi pasuje. Napracowałam się, by znaleźć się w tej pierwszej piątce. Teraz myślami jestem już przy kolejnym wyścigu, który rozegrany zostanie w Budapeszcie. Tam z pewnością dopingować mnie będą rodacy, którzy przyjadą na Hungaroring” – dodaje Gosia Rdest.

Podczas drugiego, niedzielnego wyścigu, od samego startu wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. Prowadzący w klasyfikacji łącznej Dennis Marschall stracił kontrolę nad samochodem i wywołał reakcję łańcuchową, która doprowadziła do przerwania wyścigu. Poszkodowanym był między innymi znajdujący wtedy się na drugiej pozycji Sheldon van der Linde. Podczas gdy zawodnik z Południowej Afryki musiał zakończyć wyścig przed czasem, Marschall mógł go spokojnie kontynuować. Wobec przeważającego Lappalainena, Niemiec nie miał jednak żadnych szans i spadł na trzynastą pozycję. Lappalainen zwyciężył przed Nicklasem Nielsenem z Danii i przed Anglikiem, Philipem Ellisem.

W klasyfikacji generalnej Audi Sport TT Cup, po doskonałym występie w ten weekend, prowadzenie objął Joonas Lappalainen. Fin ma 197 punktów na koncie, o 17 więcej niż Dennis Marschall na drugiej pozycji. Nicklas Nielsen, dzięki 166 punktom, przesunął się na miejsce trzecie. Gosia Rdest ma na swym koncie 109 punktów i zajmuje miejsce siódme. Kolejny wyścig serii Audi Sport TT Cup odbędzie się już za dwa tygodnie – od 23 do 25 września – na torze Hungaroring w Budapeszcie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league