Rast powraca na prowadzenie klasyfikacji generalnej

René Rast zamienił pierwsze pole startowe na zwycięstwo w sobotnim wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters na torze Moscow Raceway. Kierowca Audi powrócił w ten sposób na prowadzenie w mistrzostwach.

Rast popisał się znakomitym startem i wszedł w pierwszy zakręt przed swoim zespołowym kolegą Mikiem Rockenfellerem. Za nimi toczyła się zażarta walka o trzecią pozycję – Timo Glock zaatakował Augusto Farfusa, co próbował wykorzystać Mattias Ekström.

Kierowca Audi znalazł się jednak po niewłaściwej stronie i został wypchnięty z toru przez Glocka w trzecim zakręcie, przez co spadł poza punktowaną dziesiątkę. W wyniku zamieszania Farfus utrzymał trzecią lokatę, a na czwartą awansował Marco Wittmann.

Farfus następnie zaczął gonić czołową dwójkę – na koniec drugiego okrążenia próbował on wyprzedzić Rockenfellera, lecz został wypchnięty poza tor i musiał zjechać do boksów z uszkodzeniami samochodu oraz opony.

Rast pozostał liderem i stopniowo oddalał się od Rockenfellera, który ścigał się ze złamaną stopą. Na trzecie miejsce wyszedł Wittmann, mając za sobą Glocka oraz Roberta Wickensa.

Po utracie miejsca w czołówce, Ekström zdecydował się na szybki zjazd do boksów – Szwed zmienił opony już na trzecim okrążeniu, a następnie podkręcił tempo, co pozwoliło mu wyprzedzić kilku kierowców na sekwencji pit-stopów.

Szwed awansował w ten sposób na szóste miejsce, lecz później dał się wyprzedzić Lucasowi Auerowi, a przy próbie walki z kierowcą Mercedesa wypadł z toru i spadł za Garry’ego Paffeta i Jamiego Greena. Do końca wyścigu Szwedowi udało się odzyskać tylko jedną z utraconych lokat i przyjechał on na metę na ósmym miejscu.

Rast zjechał do boksów jako ostatni z kierowców, na 15. okrążeniu i utrzymał prowadzenie przed Rockenfellerem – ten próbował zbliżyć się do swojego zespołowego kolegi w końcówce wyścigu, lecz nie zdążył stworzyć sobie okazji do ataku przed wykorzystaniem wszystkich okrążeń systemu DRS.

Po zjazdach do boksów, na trzecim miejscu znajdował się Wittmann. Aktualny mistrz serii stracił tę lokatę na 21. okrążeniu na rzecz Wickensa, lecz odzyskał ją 11 kółek później. Kierowca BMW był w końcówce najszybszym kierowcą na torze, lecz jego strata do prowadzącej dwójki była zbyt duża, by mógł on myśleć o próbie ataku.

Rast i Rockenfeller utrzymali zatem pierwsze dwie pozycje i stanęli na podium przed Wittmannem. Wickens spadł na czwarte miejsce, mając za sobą Glocka, Auera, Paffetta i Ekströma, a punktowaną dziesiątkę uzupełnili Green i Maro Engel.

Dzięki punktom za kwalifikacje i wyścig, Rast po raz drugi w tym sezonie został liderem klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 99 punktów. Auer zajmuje drugie miejsce z 95 punktami, a Ekström spadł na trzecią lokatę i ma 93 punkty.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 33 René Rast Audi Sport Team Rosberg 38 okr.
2 99 Mike Rockenfeller Audi Sport Team Phoenix + 0,770
3 11 Marco Wittmann BMW Team RMG + 3,899
4 6 Robert Wickens HWA Mercedes-AMG + 6,098
5 16 Timo Glock BMW Team RMG + 9,498
6 22 Lucas Auer HWA Mercedes-AMG + 14,663
7 2 Garry Paffett HWA Mercedes-AMG + 17,696
8 5 Mattias Ekström Audi Sport Team Abt Sportsline + 17,795
9 53 Jamie Green Audi Sport Team Rosberg + 24,310
10 63 Maro Engel HWA Mercedes-AMG + 25,329
11 77 Loïc Duval Audi Sport Team Phoenix + 25,876
12 7 Bruno Spengler BMW Team RBM + 27,607
13 48 Edoardo Mortara HWA Mercedes-AMG + 29,359
14 3 Paul di Resta HWA Mercedes-AMG + 29,384
15 51 Nico Müller Audi Sport Team Abt Sportsline + 29,727
16 36 Maxime Martin BMW Team RBM + 30,201
17 15 Augusto Farfus BMW Team RMG + 4 okr.
NSK 31 Tom Blomqvist BMW Team RBM  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league