Opublikowano przyszłoroczny kalendarz DTM

Władze serii Deutsche Tourenwagen Masters opublikowały kalendarz na sezon 2019. Przyszłoroczny cykl będzie się składać z dziewięciu rund w okresie od maja do października.

Sezon tradycyjnie rozpocznie się oraz zakończy na torze Hockenheim. W międzyczasie seria będzie ścigać się jeszcze na trzech innych niemieckich torach Norisring, Lausitzring oraz Nürburgring. Przed kierowcami również cztery wizyty zagraniczne – swoje miejsca w kalendarzu utrzymały Misano oraz Brands Hatch, a ponadto zorganizowane zostaną wyścigi w Assen oraz Zolder.

Tor Assen znany jest ze słynnego wyścigu motocyklowego, a w kalendarzu DTM znajdzie się po raz pierwszy. Zolder było z kolei areną pierwszego wyścigu w historii serii (znanej wtedy jako Deutsche Produktionswagen-Meisterschaft) w marcu 1984 roku.

„Pozostajemy przy zbalansowanej kombinacji najpopularniejszych niemieckich torów oraz atrakcyjnych europejskich lokalizacji” – skomentował dyrektor ds. marketingu ITR Achim Kostron. „W 2018 powróciliśmy po długiej przerwie do Wielkiej Brytanii oraz Włoch – dwóch krajów o ogromnej wyścigowej tradycji i z entuzjastycznymi kibicami. Bardzo ważne jest dla nas ugruntowanie tam swojej pozycji oraz zbudowanie bazy fanów. Nie mogę doczekać się debiutu DTM na torze w Assen – Holandia miała tradycyjnie stałe miejsce w kalendarzu DTM, a w przyszłym roku odwiedzimy tam tradycyjny tor TT. Powrót do Zolder – miejsca narodzin serii – ma również swój urok”.

Skrócenie kalendarza o jedną rundę jest podyktowane chęcią organizacji dwóch wspólnych wydarzeń wraz z japońską serią Super GT – jedno z nich ma odbyć się w Niemczech, a drugie w Japonii, a ich daty zostaną podane w późniejszym czasie.

R Data Wydarzenie Tor
  15-18 kwietnia Test ITR Lausitzring
1 3-5 maja Wyścig w Hockenheim I Hockenheimring Baden-Württemberg
2 17-19 maja Wyścig w Zolder Circuit Zolder
3 7-9 czerwca Wyścig w Misano Misano World Circuit Marco Simoncelli
4 5-7 lipca Wyścig w Norymberdze Norisring
5 19-21 lipca Wyścig w Assen TT Circuit Assen
6 10-11 sierpnia Wyścig w Brands Hatch Brands Hatch
7 23-25 sierpnia Wyścig w Lausitz Lausitzring
8 13-15 września Wyścig w Nürburgu Nürburgring
9 4-6 października Wyścig w Hockenheim II Hockenheimring Baden-Württemberg

Źródło: dtm.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league