Berger: Życzę sobie rundy DTM w Monte Carlo

Podczas niedzielnej rundy w Norymberdze, książę Monako Albert II złożył swoją pierwszą wizytę na wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters. W padoku szybko pojawiły się przypuszczenia na temat rozmów w sprawie organizacji wyścigu DTM na ulicach księstwa.

„Przyjechał tutaj, bo chciał przekonać się czy interesuje go zorganizowanie wyścigu w Monako” – potwierdził szef DTM Gerhard Barger. „Życzę sobie tego, byłoby to coś fajnego. Problem w tym, że daty wyścigów Formuły 1 są ustalone na kolejnych 30 lat. Mam tam pewne dojścia – na tyle, żeby wstawić nogę za drzwi. Dla Monako mógłbym zrobić wyjątek i ścigać się jako seria towarzysząca dla F1”.

„To jedno z najbardziej prestiżowych miejsc, w których można się ścigać” – skomentował kierowca Audi Mike Rockenfeller. „Tutaj na Norisring przychodzi bardzo dużo ludzi. Jest to perła w naszym kalendarzu i dobrze byłoby mieć dwa wyścigi uliczne”.

DTM w swojej historii nie ścigało się na Norisring tylko dwukrotnie – w latach 1985-1986. Otwarty w 1947 roku obiekt o długości 2,3 kilometra to jedyny wciąż funkcjonujący w Niemczech tor uliczny i często bywa nazywany «frankońskim Monako».

Tor uliczny w Monte Carlo gości co roku dwa wyścigowe wydarzenia – poza Grand Prix Formuły 1 odbywają się tam wyścigi historyczne oraz runda Mistrzostw Formuły E.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league