Berger: Życzę sobie rundy DTM w Monte Carlo

Podczas niedzielnej rundy w Norymberdze, książę Monako Albert II złożył swoją pierwszą wizytę na wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters. W padoku szybko pojawiły się przypuszczenia na temat rozmów w sprawie organizacji wyścigu DTM na ulicach księstwa.

„Przyjechał tutaj, bo chciał przekonać się czy interesuje go zorganizowanie wyścigu w Monako” – potwierdził szef DTM Gerhard Barger. „Życzę sobie tego, byłoby to coś fajnego. Problem w tym, że daty wyścigów Formuły 1 są ustalone na kolejnych 30 lat. Mam tam pewne dojścia – na tyle, żeby wstawić nogę za drzwi. Dla Monako mógłbym zrobić wyjątek i ścigać się jako seria towarzysząca dla F1”.

„To jedno z najbardziej prestiżowych miejsc, w których można się ścigać” – skomentował kierowca Audi Mike Rockenfeller. „Tutaj na Norisring przychodzi bardzo dużo ludzi. Jest to perła w naszym kalendarzu i dobrze byłoby mieć dwa wyścigi uliczne”.

DTM w swojej historii nie ścigało się na Norisring tylko dwukrotnie – w latach 1985-1986. Otwarty w 1947 roku obiekt o długości 2,3 kilometra to jedyny wciąż funkcjonujący w Niemczech tor uliczny i często bywa nazywany «frankońskim Monako».

Tor uliczny w Monte Carlo gości co roku dwa wyścigowe wydarzenia – poza Grand Prix Formuły 1 odbywają się tam wyścigi historyczne oraz runda Mistrzostw Formuły E.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league