Pojazdy GT500 wyruszyły do Europy

Pierwsze samochody japońskiej klasy GT500 wyruszyły do Europy na ostatnią rundę serii DTM. W niedzielę rano GTA ogłosiła składy załóg. 

Rywalizacja pojazdów DTM z samochodami GT500 japońskiej serii Super GT stanowi preludium dla połączenia obu klas pojazdów w jedną, nową specyfikację. Z tego względu, 8 października na Hockenheimring wystartują 3 samochody z Japonii, natomiast miesiąc później na Fuji Speedway gościnnie wystąpi kilka pojazdów znanych z rywalizacji w Niemczech. 

Pierwsze dwa samochody GT500 już wyruszyły w drogę do Niemiec. Nissana GT-R Nismo ekipy Motul Autech, w Niemczech poprowadzą na zmianę Tsujio Matsuda i Ronnie Quintarelli, natomiast w Lexusie LC500 od Team TOM’S zobaczymy duet wicemistrzów ubiegłego sezonu Super GT, Ryo Hirakawę i Nicka Cassidiego. 

Najbardziej oczekiwanym będzie jednak z pewnością trzeci z samochodów, który do Niemiec zostanie przetransportowany nieco później drogą lotniczą. W Hondzie NSX-GT pojawi się były mistrz F1 i obecny mistrz Super GT Jenson Button który, w przeciwieństwie do pozostałych załóg, wystartuje sam w obu wyścigach weekendu DTM. 

Źrodło: Super GT 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league