DTM zaprezentowało kalendarz na sezon 2020

Po raz pierwszy w swojej historii, seria Deutsche Tourenwagen Masters zawita do Szwecji. Tor Anderstorp to obok Monzy jedna z dwóch nowości w kalendarzu na sezon 2020.

Przyszłoroczny sezon składać się będzie z dziesięciu rund – cztery odbędą się na tradycyjnych niemieckich torach, pięć na innych europejskich obiektach, a lokalizacja jednej z rund jest jeszcze nieznana. Jak to miało miejsce na przełomie lat 80. i 90., sezon rozpocznie się w belgijskim Zolder, w ostatni weekend kwietnia. Tym samym zniknęła tradycyjna już inauguracja na torze Hockenheim, który w prowizorycznym kalendarzu znalazł się tylko raz, jako arena finałowej rundy.

W maju stawka uda się na tor Lausitzring, który niedawno gościł 500. wyścig w historii DTM, oraz do nieznanego jeszcze miejsca, które zostanie za dwa tygodnie. W czerwcu seria opuści Niemcy, aby udać się na dwa nowe tory w kalendarzu – szwedzki Anderstorp oraz włoską Monzę.

Jedyna uliczna runda odbędzie się w lipcu na torze Norisring w Norymbergii, po czym stawkę DTM czeka letnia przerwa. Rywalizacja zostanie wznowiona w sierpniu na torze Brands Hatch, po czym na początku września kierowcy będą ścigać się w holenderskim Assen oraz na niemieckim Nürburgringu. Finał sezonu zaplanowano na początek października w Hockenheim.

Wszystkie rundy odbędą się według obecnego formatu – zarówno w sobotę jak i niedzielę odbędą się 20-minutowe kwalifikacje oraz około-godzinny wyścig.

R Data Lokalizacja
1 24-26 kwietnia Circuit Zolder
2 15-17 maja Lausitzring
3 29-31 maja  
4 12-14 czerwca Scandinavian Raceway Anderstorp
5 26-28 czerwca Monza Circuit
6 10-12 lipca Norisring
7 22-23 sierpnia Brands Hatch Circuit
8 4-6 września TT Circuit Assen
9 11-13 września Nürburgring
10 2-4 października Hockenheimring Baden-Württemberg

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league