Rosyjski tor Igora Drive uzupełnia kalendarz DTM

Podczas czwartkowej konferencji prasowej władze serii Deutsche Tourenwagen Masters ogłosiły lokalizację nowego wyścigu w kalendarzu sezonu 2020. Pierwszą międzynarodową imprezę będzie gościć ukończony niedawno tor Igora Drive, położony 80 kilometrów od Sankt Petersburga.

„Bardzo cieszymy się z powrotu do Rosji oraz tego, że jako pierwsza seria będziemy ścigać się na Igora Drive. To wspaniały tor” – powiedział dyrektor zarządzający ITR Achim Kostron. „Igora Park to bardzo imponujący kompleks, który nadaje się do goszczenia światowej klasy wydarzeń. Układ toru powinien zapewnić ekscytujące wyścigi, które spodobają się fanom na trybunach oraz przed telewizorami”.

DTM ścigało się w Rosji w latach 2013-2017, na torze Moscow Raceway. Tor Igora Drive będzie jednym z trzech obiektów, na których DTM zawita po raz pierwszy – seria ponadto pojawi się na szwedzkim Anderstorp oraz włoskiej Monzy.

Obiekt Igora Drive został zaprojektowany przez pracownię Tilke według wymogów homologacji FIA drugiej kategorii. Choć tor był niedawno wymieniany jako potencjalny kandydat do organizacji Grand Prix Formuły 1, władze obiektu dementują fakt jakichkolwiek rozmów z mistrzostwami świata.

Kalendarz DTM 2020

R Data Lokalizacja
1 24-26 kwietnia Circuit Zolder
2 15-17 maja Lausitzring
3 29-31 maja Igora Drive St. Petersburg
4 12-14 czerwca Scandinavian Raceway Anderstorp
5 26-28 czerwca Monza Circuit
6 10-12 lipca Norisring
7 22-23 sierpnia Brands Hatch Circuit
8 4-6 września TT Circuit Assen
9 11-13 września Nürburgring
10 2-4 października Hockenheimring Baden-Württemberg

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league