Glock: BMW wykonało duży krok naprzód

Fabryczny kierowca BMW Timo Glock pochwalił zmiany wprowadzone w modelu M4 przed nadchodzącym sezonem Deutsche Tourenwagen Masters. Niemiec zakończył czterodniowe testy na torze Nürburgring ze stratą 0,159 sekundy do najszybszego Ferdinanda Habsburga.

„Samochód dużo lepiej się prowadzi, a BMW prowadziło poprawki, aby rozwiązać problemy z wibracjami, które mieliśmy w ubiegłym roku” – powiedział Glock. „Odczucia są zupełnie inne. Samochód ma lepsze właściwości jezdne, a zmiany z pewnością idą we właściwym kierunku”.

Auta BMW przez cały sezon zmagały się z wibracjami nowego silnika 2.0 turbo, które powodowały problemy z niezawodnością oraz czyniły samochód bardzo trudny w poprawnym ustawieniu. Bawarska marka przygotowała poprawki już podczas grudniowych testów młodych kierowców: „Przerwa zimowa była dłuższa niż zazwyczaj, ale miałem szczęście wypróbować samochód na torze Vallelunga i już wtedy widzieliśmy, że prace, które rozpoczęliśmy w Jerez, przynoszą efekty”.

Ubiegłoroczny sezon DTM został zdominowany przez kierowców Audi, którzy wygrali 12 z 18 wyścigów. Glock nie odniósł natomiast zwycięstwa od drugiego wyścigu w sezonie 2018.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league