Rast traci zwycięstwo w drugim wyścigu DTM w Spa

René Rast utracił swoje zwycięstwo z niedzielnego wyścigu Deutsche Tourenwagen Master na torze Spa-Francorchamps po tym, jak sędziowie odkryli, że kierowca Audi Sport Team Rosberg nieprzepisowo dwukrotnie skorzystał z systemu push-to-pass, gdy zajmował pozycję lidera.

Rast pierwotnie odniósł pewną wygraną, pokonując innych kierowców Audi – Nico Müllera i Robina Frijnsa, lecz z powodu złamania przepisu dotyczącego sposobu korzystania z push-to-pass, do końcowego wyniku doliczono 10 sekund jako zamiennik kary pit stopu. W wyniku tego zwycięzcą został Müller, na drugie miejsce awansował Frijns, a na trzecią lokatę spadł Rast.

„Jestem oczywiście rozczarowany, że kara kosztowała mnie zwycięstwo w Spa. Instynktownie nacisnąłem przycisk push-to-pass, kiedy system wskazał, że mogę go użyć. Udowodniono, że nie odniosłem żadnej korzyści z tego tytułu” – powiedział Rast.

Szef Audi Motorsport Dieter Gass dodał: „Akceptujemy decyzję sędziów, ale jestem rozczarowany orzeczeniem. René Rast nie uzyskał żadnej przewagi”.

Audi Sport Team Rosberg zapowiedział jednak, że nie zamierza odwoływać się od decyzji.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league