Tytuł DTM oddala się od Müllera i Frijnsa

Jeszcze dwa tygodnie temu zawodnicy zespołu Abt Sportsline – Nico Müller i Robin Frijns – mieli pod kontrolą sytuację w sezonie 2020 Deutsche Tourenwagen Masters. Wyścigi na torze Zolder okazały się jednak katastrofą dla tej dwójki, tymczasem René Rast wygrał wszystkie cztery rundy i z łatwością odrobił prawie 50-punktową stratę, by objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Müller zdołał uratować dwa podia, lecz nie był zadowolony z rywalizacji na belgijskim torze: „Szczególnie frustrujące było to, że Jamie Green podjął tak zmasowany atak na zimnych oponach – to było niepotrzebne. Na finał w Hockenheim jestem jednak w pełni przygotowany. To jest tor, z którego mam bardzo dobre wspomnienia. Tam zdobyłem swoje pierwsze pole position w DTM i w zeszłym roku wygrałem finałowy wyścig. Nie widzę powodu, dla którego nie moglibyśmy utrudnić tam życia René”.

Frijns, traktujący Zolder jako swój domowy tor, nie dojechał do mety aż dwukrotnie – w ostatnim wyścigu nie ze swojej winy, będąc wyeliminowanym już na drugim okrążeniu przez Fabio Scherera: „Wyprzedziłem Fabia na krótko przed wypadkiem i nawet nie zdawałem sobie sprawy, co się dzieje za mną. Nagle poczułem silne uderzenie i wyścig się dla mnie skończył. To bardzo rozczarowujące”.

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu, które odbędą się bez udziału kibiców na torze Hockenheim, Müller traci do Rasta 19 punktów, a Frijns już 42, przy 56 możliwych do zdobycia.

Źródło: Na podstawie informacji prasowej Audi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league