Albon i Lawson kierowcami Red Bulla w DTM

Były kierowca wyścigowy zespołu Red Bull Racing w Formule 1 Alexander Albon weźmie udział w wybranych wyścigach sezonu 2021 Deutsche Tourenwagen Masters. Kierowca z Tajlandii będzie zespołowym kolegą Liama Lawsona.

„DTM ze znakomitą stawką oraz samochodami GT3 to interesująca platforma oraz prawdziwe wyzwanie zarówno dla utytułowanych kierowców jak Alex Albon jak i juniorów Red Bulla jak Liam Lawson” – powiedział konsultant programu Red Bulla Helmut Marko.

Po utracie miejsca w fotelu wyścigowym Red Bulla, Albon będzie pełnić obowiązki kierowcy rezerwowego. Aby pozostać aktywnym, w weekendy niekolidujące z jego obowiązkami w Formule 1, będzie startować w DTM dla ekipy w barwach Red Bulla. Nazwisko kierowcy, który będzie go zastępować w pozostałe weekendy zostanie podane w późniejszym czasie – podobnie jak zespół oraz marka samochodów, jakimi będą się ścigać.

Liam Lawson to zaledwie 18-letni Nowozelandczyk, który rozpoczął karierę w kartingu w wieku siedmiu lat. W 2015 roku przeniósł się do samochodów i został najmłodszym mistrzem w historii zawodów Formuły Ford 1600, wygrywając 14 z 15 wyścigów. Od tamtej pory dwukrotnie zajmował drugie miejsce w Formule 4 – najpierw w australijskiej, a później niemieckiej edycji. W sezonie 2019 był drugi w Euroformule Open, a miniony rok zakończył jako piąty zawodnik Formuły 3.

Szef DTM Gerhard Berger dodał: „Kierowcy Formuły 1 jak Alex Albon, gwiazdy DTM jak trzykrotny mistrz serii René Rast, profesjonaliści w wyścigach GT oraz młode gwiazdy jak Liam Lawson – to jest mieszanka znakomitych kierowców, którą chciałbym widzieć w stawce DTM na sezon 2021. Alex Albon to młody i ambitny kierowca, który jest znakomitym nabytkiem dla DTM. Moim celem jest 20 samochodów przynajmniej pięciu marek, mocna stawka kierowców i walka o tytuł trwająca do ostatniego wyścigu”.

Na ten moment do przyszłorocznej DTM zgłoszonych zostało osiem samochodów. Nie wiadomo, czy dwa wspierane przez Red Bulla samochody zawierają się w tej liście. Albon i Lawson to z kolei pierwsi zawodnicy na liście zgłoszeń.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Alexander Albon      
Liam Lawson      
    Abt Sportsline
    Abt Sportsline
    Team Rosberg
    Team Rosberg
    GruppeM Racing
    2 Seas Motorsport
    2 Seas Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DTM

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league