Kolejny występ Haupta w DTM

52-letni Hubert Haupt zaliczy swój drugi weekend wyścigowy w tegorocznej Deutsche Tourenwagen Masters. Niemiec ponownie zasiądzie za kierownicą Mercedesa-AMG swojego własnego zespołu.

Haupt wystartował już na torze Nürburgring, co było jego pierwszym występem w DTM od 20 lat. Jego weekend zakończył się przedwcześnie po tym, jak awaria samochodu wyeliminowała go już na pierwszych okrążeniach niedzielnego wyścigu. To właśnie pech był jednym z powodów, dla których zdecydował się na kolejny start.

„Miałem dużo frajdy w moim pierwszym gościnnym występie na Nürburgringu, a później pech sprawił, że nie dojechałem do mety drugiego wyścigu” – powiedział Haupt. „Dlatego chciałem dać sobie kolejną szansę. Hockenheim zawsze był jednym z moich ulubionych torów, o czym ponownie przekonałem się przy okazji ostatnich testów”.

Samochód Haupta będzie można łatwo rozpoznać, ponieważ będzie oklejony w barwy Playboya. Mercedes-AMG #6 nie jest zgłoszony do pełnego sezonu, dlatego nie będzie mógł on zdobywać punktów do klasyfikacji generalnej.

Uprawniony do zdobywania punktów będzie natomiast inny gościnnie startujący kierowca Marvin Dienst – będzie on bowiem zastępować Maximiliana Buhka w Mercedesie-AMG zespołu Mücke Motorsport, wyposażonego w układ space drive.

Źródło: hauptracingteam.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league