Assen wypada z kalendarza DTM

Sezon 2022 Deutsche Tourenwagen Masters będzie się składać z ośmiu rund. Zaplanowane na początek czerwca wyścigi w holenderskim Assen nie dojdą do skutku po tym, jak umowa z torem została przedwcześnie zakończona.

„Po trzech latach ciężkiej pracy wspólnie z ITR, zdecydowaliśmy się nie kontynuować naszego kontraktu w najbliższej przyszłości” – powiedział promotor Lee van Dam. „Runda w Assen nie jest organizowana przez tor, ale zewnętrznego promotora. Z powodu zwiększonych kosztów związanych z pandemią Covid-19, próbowaliśmy renegocjować warunki umowy, ale nie mogliśmy dojść do porozumienia, które zadowoliłoby obie strony i wspólnie podjęliśmy decyzję o tym, co dalej”.

DTM zdecydowało nie szukać zastępstwa dla odwołanej rundy. Poza sytuacją finansową, przeciwko organizacji wyścigu w Assen przemawiał także zaplanowany na ten sam termin 1000-kilometrowy wyścig dla samochodów GT3 na torze Paul Ricard.

Przyszłoroczny sezon nadal potrwa od kwietnia do października. Inauguracja cyklu odbędzie się w Portimão, a miejsce tradycyjnego zakończenia odzyska Hockenheim.

Kalendarz DTM 2022

R Data Lokalizacja
1 29 kwietnia-1 maja Autódromo Internacional do Algarve
2 20-22 maja DEKRA Lausitzring Turn 1
3 17-19 czerwca Autodromo Enzo e Dino Ferrari
4 1-3 lipca Norisring
5 26-28 sierpnia Nürburgring
6 9-11 września Circuit de Spa-Francorchamps
7 23-25 września Red Bull Ring
8 7-9 października Hockenheimring

Źródło: dtm.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze