Glock wygrywa, Rast znów liderem klasyfikacji

Glock wygrywa, Rast znów liderem klasyfikacji BMW

Timo Glock zamienił pole position na zwycięstwo w sobotnim wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters w holenderskim Zandvoort. Całe podium zajęli kierowcy BMW.

Niemiec popisał się znakomitym startem i utrzymał prowadzenie przed swoim zespołowym kolegą Marco Wittmannem, który wyprzedził w drugim zakręcie Augusto Farfusa. Farfus stracił później lokatę na rzecz Maxime’a Martina, a później musiał bronić się przed atakami René Rasta w Audi.

Już na pierwszym okrążeniu żwirowe pobocze odwiedził zwycięzca ostatniego wyścigu Maro Engel, który od tego momentu nie odegrał już żadnej roli w sobotniej rywalizacji. Wyścig nie układał się także dla Toma Blomqvista, który wycofał się na krótko przed półmetkiem wyścigu.

Jednym z pierwszych, którzy zjechali na swój obowiązkowy postój, był lider klasyfikacji generalnej Mattias Ekström. Po zmianie opon, Szwed wypadł z toru już w pierwszym zakręcie i stracił szansę na zdobycie punktów.

Na niepowodzeniu lidera tabeli chciał skorzystać Rast – początkowo utknął on za trzecim Farfusem, lecz gdy ten zjechał do boksów na dziewiątym okrążeniu, kierowca Audi mógł podkręcić tempo. Strategia późnego zjazdu nie przyniosła jednak planowanego efektu – po swoim pit-stopie spadł on na koniec punktowanej dziesiątki, a do końca wyścigu nadrobił tylko jedną lokatę, kosztem swojego zespołowego kolegi Nico Müllera.

Czołówkę – przed i po zjazdach do boksów – stanowili kierowcy BMW. Glock cały czas utrzymywał prowadzenie, mając za sobą Wittmanna i Martina. Na czwarte i piąte miejsce przebili się Mike Rockenfeller i Jamie Green, lecz żaden z nich nie zdołał rozdzielić trójki kierowców BMW.

Farfus spadł na szóste miejsce i dojechał na nim do mety, przed Paulem di Restą, Garym Paffettem, Rastem i Müllerem.

Choć dziewiąte miejsce dało Rastowi tylko dwa punkty, wystarczyło to do ponownego objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Niemiec ma obecnie 114 punktów – o jeden więcej od Ekströma. Swojego dorobku punktowego nie poprawił trzeci w tabeli Lucas Auer, który ma już tylko punkt przewagi nad Glockiem, który awansował na czwartą lokatę, przed Jamiego Greena.

Drugi wyścig weekendu DTM w Zandvoort odbędzie się w niedzielę.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 16 Timo Glock BMW Team RMG 37 okr.
2 11 Marco Wittmann BMW Team RMG + 0,178
3 36 Maxime Martin BMW Team RBM + 0,840
4 99 Mike Rockenfeller Audi Sport Team Phoenix + 2,530
5 53 Jamie Green Audi Sport Team Rosberg + 3,164
6 15 Augusto Farfus BMW Team RMG + 4,173
7 3 Paul di Resta HWA Mercedes-AMG + 4,771
8 2 Garry Paffett HWA Mercedes-AMG + 5,382
9 33 René Rast Audi Sport Team Rosberg + 5,911
10 51 Nico Müller Audi Sport Team Abt Sportsline + 6,278
11 6 Robert Wickens HWA Mercedes-AMG + 6,734
12 48 Edoardo Mortara HWA Mercedes-AMG + 7,929
13 77 Loïc Duval Audi Sport Team Phoenix + 13,880
14 7 Bruno Spengler BMW Team RBM + 21,214
15 22 Lucas Auer HWA Mercedes-AMG + 27,053
16 63 Maro Engel HWA Mercedes-AMG + 52,140
NSK 5 Mattias Ekström Audi Sport Team Abt Sportsline  
NSK 31 Tom Blomqvist BMW Team RBM  
Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka