Wickens odniósł pierwsze tegoroczne zwycięstwo w DTM

Wickens odniósł pierwsze tegoroczne zwycięstwo w DTM Daimler

Robert Wickens wygrał drugi wyścig weekendu Deutsche Tourenwagen Masters na torze Nürburgring. Kierowca Mercedesa pokonał swojego zespołowego kolegę Paula di Restę i aktualnego mistrza Marco Wittmanna.

Wittmann startował z pole position, lecz już na pierwszych metrach został wyprzedzony przez di Restę. Za tą dwójką znalazł się Lucas Auer, który wyprzedził Wickensa. Z walki o czołowe lokaty szybko wyeliminował się Timo Glock, który wypadł z toru i znalazł się poza pierwszą dziesiątką.

Di Resta szybko odjechał od Wittmanna, który musiał bronić się przed atakami Auera, dopóki ten nie obrócił się na szóstym okrążeniu i zaprzepaścił swoje szanse na punktowaną lokatę. Austriak następnie jako jeden z pierwszych pojawił się w alei serwisowej, lecz nie zmieniło to przebiegu jego wyścigu.

W trakcie kolejnych okrążeń Wittmann zredukował stratę do di Resty, rozpoczynając tym samym walkę o prowadzenie w wyścigu. Niedaleko za nimi jechał Wickens, lecz zamiast przyglądać się wydarzeniom, zdecydował się zjechać do boksów na 13. okrążeniu. Kanadyjczyk powrócił na tor za Augusto Farfusem, który miał już swój zjazd za sobą.

Po kilku okrążeniach usilnych prób, Witmmann w końcu wyprzedził di Restę w pierwszym zakręcie 15. okrążenia, a już na kolejnym kółku obaj pojawili się w alei serwisowej. Po dobrym serwisie, Wittmann powrócił na tor jako pierwszy z zaliczonym pit-stopem, z kolei di Resta – po dłuższym postoju – znalazł się pomiędzy Farfusem, a Wickensem. Mając chłodne opony, Brytyjczyk nie mógł utrzymać za sobą swojego zespołowego kolegi.

Wickens następnie zaprezentował swoje umiejętności, najpierw wyprzedzając Farfusa w szykanie na końcu toru, a już w pierwszym zakręcie kolejnego okrążenia przypuścił skuteczny atak na Wittmanna, de facto obejmując prowadzenie w wyścigu. Wittmann próbował jeszcze kontrataku na 31. okrążeniu, lecz bezskutecznie.

Po tej nieudanej próbie, kierowca BMW zaczął tracić tempo i wystawił się na atak ze strony di Resty, który w międzyczasie uporał się z Farfusem. Brytyjczyk odebrał drugie miejsce ambitnym atakiem w ósmym zakręcie na sześć okrążeń do mety.

Wittmann musiał zadowolić się trzecim miejscem. Choć pod koniec wyścigu dogonił go Bruno Spengler, zdecydował się nie atakować swojego zespołowego kolegi, znajdującego się wyżej w klasyfikacji generalnej.

Nadspodziewanie dobre piąte miejsce zajął Maro Engel, który wykorzystał kłopoty swoich rywali – tempo w końcówce wyścigu zaczął tracić Farfus, a jadący przed nim Nico Müller i Timo Glock zderzyli się na hamowaniu do szykany, przez co kierowca Audi odpadł z wyścigu, a reprezentant BMW musiał zwolnić z powodu uszkodzeń.

Na tym incydencie skorzystali również kierowcy Audi – lider klasyfikacji generalnej Mattias Ekström i Jamie Green, którzy zajęli dwie kolejne pozycje, przed Glockiem, Farfusem i Tomem Blomqvistem, który zamknął punktowaną dziesiątkę.

Ekström pozostał na czele klasyfikacji generalnej, powiększając swój dorobek punktowy do 136 punktów. Dziewięć punktów traci do niego Auer, od którego trzy punkty mniej ma René Rast. Wittmann awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji, ze stratą 21 punktów do lidera.

Kolejna runda DTM odbędzie się w ostatni weekend września na austriackim torze Red Bull Ring.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 6 Robert Wickens HWA Mercedes-AMG 40 okr.
2 3 Paul di Resta HWA Mercedes-AMG + 0,362
3 11 Marco Wittmann BMW Team RMG + 7,589
4 7 Bruno Spengler BMW Team RBM + 7,955
5 63 Maro Engel HWA Mercedes-AMG + 15,995
6 5 Mattias Ekström Audi Sport Team Abt Sportsline + 20,549
7 53 Jamie Green Audi Sport Team Rosberg + 22,887
8 16 Timo Glock BMW Team RMG + 40,196
9 15 Augusto Farfus BMW Team RMG + 40,307
10 31 Tom Blomqvist BMW Team RBM + 41,818
11 36 Maxime Martin BMW Team RBM + 42,033
12 33 René Rast Audi Sport Team Rosberg + 43,624
13 22 Lucas Auer HWA Mercedes-AMG + 47,351
14 2 Gary Paffett HWA Mercedes-AMG + 48,758
15 77 Loïc Duval Audi Sport Team Phoenix + 59,428
16 48 Edoardo Mortara HWA Mercedes-AMG + 1:19,821
17 99 Mike Rockenfeller Audi Sport Team Phoenix + 1:27,978
NSK 51 Nico Müller Audi Sport Team Abt Sportsline  
Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka