Mercedes zdominował niedzielne kwalifikacje DTM

Mercedes zdominował niedzielne kwalifikacje DTM Daimler

Lucas Auer wywalczył swoje drugie tegoroczne pole position w Deutsche Tourenwagen Masters. Austriak był najszybszy w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu na torze Hungaroring.

Jako pierwszy reprezentacyjny czas okrążenia uzyskał Augusto Farfus, który zapisał się w tabeli z wynikiem 1:37,715. Po pięciu minutach sesji prowadzenie objęli kolejno Pascal Wehrlein i wczorajszy zwycięzca Paul di Resta, a przed Brazylijczykiem znaleźli się również René Rast, Auer i Nico Müller.

Tuż przed upływem połowy sesji BMW powróciło na prowadzenie za sprawą wyniku 1:37,283 Timo Glocka. Wydawało się, że wicelider klasyfikacji generalnej może utrzymać się na czele do samego końca, lecz w ostatnich minutach jego rywale seryjnie zaczęli poprawiać swoje najlepsze wyniki.

Tuż przed upływem czasu Rast uzyskał wynik 1:37,046. Aktualny mistrz serii wystartuje jednak dopiero z szóstego pola, bowiem jego czas poprawiła piątka kierowców Mercedesa – najszybszy był Auer z wynikiem 1:36,717, a poniżej 1:37 zeszli również Wehrlein i di Resta. Czwarty był Edoardo Mortara, a piąty lider klasyfikacji generalnej Gary Paffett. Najgorszym reprezentantem marki ze Stuttgartu był siódmy Daniel Juncadella, a Glock spadł ostatecznie na ósmą lokatę i był jedynym kierowcą BMW w pierwszej dziesiątce.

Niedzielny wyścig zaplanowano na godzinę 13:30.