Trójka kierowców wykluczona z niedzielnego wyścigu DTM

Trójka kierowców wykluczona z niedzielnego wyścigu DTM DTM

Lucas Auer, Edoardo Mortara i Bruno Spengler zostali wykluczeni z wyników niedzielnego wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters na torze Hungaroring. Cała trójka miała wypadki w alei serwisowej, w których poszkodowani zostali trzej członkowie obsługi toru.

Niedzielny wyścig został przerwany w wyniku wspomnianych incydentów – gdy na czwartym okrążeniu zaczął padać deszcz, kierowcy zaczęli zjeżdżać do boksów, a Auer, Mortara i Spengler nie mogli wyhamować na betonowej nawierzchni.

Auer uderzył w ścianę swojego garażu, taranując przy tym trzech członków obsługi toru. Jeden z nich musiał przejść operację nogi, z kolei pozostała dwójka doznała mniej groźnych złamań. Mortara uderzył w sprzęt swojej ekipy, natomiast Spengler potrącił całą grupę swoich mechaników – w obu tych incydentach nikt nie ucierpiał.

Sędziowie uznali, że kierowcy nie zastosowali się do przepisu 30.9 regulaminu sportowego, który nakazuje dostosować prędkość w alei serwisowej tak, aby mogli zatrzymać się na swoim stanowisku. Mortara i Spengler poza wykluczeniem otrzymali jeszcze kary 10 pozycji na starcie w zawieszeniu na dwie kolejne rundy, bowiem ich wypadki miały miejsce pod żółtymi flagami, chroniącymi obecny w alei serwisowej ambulans.

Cała trójka ukończyła niedzielny wyścig na punktowanych pozycjach, a na ich wykluczeniu skorzystali Augusto Farfus – który przesunął się z ósmej na siódmą lokatę – oraz Robin Frijns i Loïc Duval, którzy awansowali do czołowej dziesiątki.

Źródło: touringcartimes.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka