Aston Martin będzie startować w DTM

Aston Martin będzie startować w DTM Aston Martin

Władze Deutsche Tourenwagen Masters ogłosiły przystąpienie do serii zespołu R-Motorsport, który będzie wystawiać samochody brytyjskiej marki Aston Martin. Jeśli konstrukcja wyścigowego modelu Vantage przebiegnie zgodnie z harmonogramem, auta szwajcarskiej ekipy mogą się ścigać już w sezonie 2019.

„Taka decyzja producenta luksusowych samochodów sportowych, jakim jest Aston Martin, to historyczna chwila oraz kamień milowy ku zwiększeniu świadomości DTM na arenie międzynarodowej” – powiedział szef serii Gerhard Berger.

R-Motorsport jest częścią szwajcarskiej organizacji AF Racing, która otrzymała licencję oraz będzie wspierana przez Astona Martina w prowadzeniu programu DTM. Zespół nawiązał współpracę z niemieckim HWA i będzie korzystać również ze wsparcia ekipy odpowiedzialnej za dobiegający końca fabryczny zespół Mercedesa. Nie wiadomo jeszcze, ile samochodów marki Aston Martin będzie ścigać się w DTM.

Źródło: dtm.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka