Farfus opuszcza DTM

Farfus opuszcza DTM BMW

Augusto Farfus ogłosił, że od sezonu 2019 nie będzie startować w Deutsche Tourenwagen Masters, aby skupić się na swoich występach za kierownicą samochodu GT3. Brazylijczyk pozostanie związany z marką BMW.

Farfus ścigał się w DTM od 2012 roku, wygrywając w tym czasie cztery wyścigi, a jego najlepszym wynikiem w klasyfikacji generalnej była druga pozycja w sezonie 2013: „To była całkowicie moja decyzja. Jestem niezmiernie zadowolony, że BMW zaakceptowało i poparło moją decyzję. Odniosłem sukces w DTM, jednak zawsze byłem fanem wyścigów długodystansowych. Zajęło mi trochę czasu, aby zdecydować się na ten ruch, myślę, że to dobry moment na zmiany i na nowy projekt. Brałem już udział w wyścigach GT, ale zawsze było to częściowe zaangażowanie. Teraz nadszedł czas, aby to zmienić”.

Dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt potwierdził, że Farfus pozostanie członkiem rodziny BMW: „Augusto jest jednym z najlepszych na świecie kierowców wyścigowych GT i chcemy kontynuować z nim pasmo sukcesów, które trwa od 2007 roku i będzie trwać sezonie 2019, a nawet dalej”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Dariusz Szymczak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka