Czterech pretendentów do tytułu mistrza Unitel Mazda MX-5 Cup Poland w finale sezonu 2022

Po pierwszych w historii wyścigach za granicą, puchar Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powraca na tor w Poznaniu, gdzie w nadchodzący weekend odbędzie się finał drugiej edycji – dziewiąta i dziesiąta runda tegorocznego sezonu. Szansę na zdobycie tytułu Mistrza Polski ma aż czterech zawodników.

Dziesięciu zgłoszonych kierowców wystartuje w dwóch wyścigach pucharowych, zaplanowanych na piątek i sobotę. Ponadto po raz pierwszy aż cztery Mazdy z załogami w dwuosobowym składzie wezmą udział w dwugodzinnym wyścigu endurance w sobotę późnym popołudniem.

Liderem pucharowej punktacji jest najmłodszy w stawce, 19-letni Nikodem Wierzbicki. Jego rywalami w walce o tytuł mistrza Polski będzie trzech kierowców, którzy mają jeszcze szanse na tytuł: Bartosz Palusko, Jacek Cichopek i Konrad Czaczyk. Z kolei piąty w punktacji Jakub Glasse spróbuje powalczyć o miejsce na podium w końcowej klasyfikacji. W fotelu samochodu VIP zasiądzie Maciej Kuchno, redaktor naczelny portalu autoGALERIA.pl

„Dwa ostatnie wyścigi sezonu zapowiadają się wyjątkowo interesująco” – mówi Paweł Skucha, dyrektor firmy TG Auto. „Ogromne znaczenie dla rozstrzygnięć może mieć pogoda. Monitorujemy cały czas prognozy. Zapowiada się czyste, wspaniałe ściganie i sportowa walka w idealnej temperaturze dla naszych samochodów i opon. Punktacja w klasyfikacji generalnej nie mówi wszystkiego, bo zgodnie z regulaminem do końcowej klasyfikacji zalicza się 8 z 10 najlepszych wyników. Większość kierowców straciła już możliwości odliczenia najgorszych startów i bardzo ważne będzie, by pojechać szybko, ale przede wszystkim dojechać w obu wyścigach do mety”

„Wyścigi pucharowych Mazd MX-5 dostarczyły już mnóstwo emocji zawodnikom i kibicom, wielu określa je mianem najbardziej widowiskowych zmagań w tym sezonie WSMP. Dwa finałowe starty mogą podnieść tętno jeszcze wyżej, bo w ich trakcie rozegra się walka o tytuł mistrzowski, więc zapowiada się spektakularna walka na tempo, ale i strategie. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia Toru Poznań w ten weekend, na pewno będzie gorąco!” – powiedział Szymon Sołtysik, PR manager Mazda Motor Poland.

Operatorem pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland jest firma Unitel Motorsport, a za przygotowanie wyścigowych Mazd odpowiada firma TG Auto. Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski organizowane są przez Polski Związek Motorowy i Automobilklub Wielkopolski.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze